28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİ 1 YILDIR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK DESTEĞİ VERİYOR

Samsun'da Canik Belediyesi 1 yıldır ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği veriyor

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi 1 yıldır ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere pandemi sürecinde de karantinada bulunan ailelere sıcak yemek desteği veriyor.

22 Kasım 2020 Pazar 14:36 GÜNCEL

Samsun'da AK Partili Canik Belediyesi 'Gönül Belediyeciliği' kapsamında 1 yıldır ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek götürüyor.


Pandemi sürecinde de sıcak yemek uygulamasını sürdüren Canik Belediyesi, ilçede 59 adrese sıcak yemek desteği veriyor. 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ihtiyaç sahiplerine yönelik sıcak yemek uygulamasını pandemi sürecinden önce başlattıklarını hatırlatarak, yaptığı açıklamada, "Belediyemiz 1 yıldır ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek desteği veriyor. Bu uygulamaya pandemi sürecinde de ev karantinasında bulunan ihtiyaç sahibi aileler ile yalnız yaşayan kişileri de dahil ettik. Şuan Canik ilçemizde ev karantinasında olan ihtiyaç sahiplerine de belediyemiz tarafından sıcak yemek götürülüyor. Bunun yanı sıra ihtiyacı olduğunu söyleyerek belediyemizden yemek desteği isteyen herkese de sıcak yemek ekiplerimiz tarafından evlerine ulaştırılıyor" dedi.

Pandemi sürecinde Canik ilçesinde ayrıca tespit edilen ve talepte bulunan ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri ile destekler sağladıklarını kaydeden belediye başkanı İbrahim Sandıkçı, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Pandemi sürecini ve bu zor süreci paylaşarak ve birbirimiz ile dayanaşarak atlatacağız. İlçemizde ihtiyacı olan ve yemek yapamayan insanlarımıza belediye olarak sıcak yemek desteği veriyoruz. Belediye halkındır. Biz de insanlarımıza hizmet için göreve geldik. Belediyemize başvuran hiç kimseyi geri çevirmeden, gönül belediyeciliği yaparak sorunları çözmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda 1 yıldır sürdürdüğümüz sıcak yemek desteğini yeni kısıtlamalarla birlikte artabilecek ihtiyaç taleplerini de karşılayacak şekilde sürdürmeye devam edeceğiz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ilkadim

25 Kasım 2020 Çarşamba 12:10

Kollarindan be baslarinsan sac tuy vs dusmemesi icin bone ve onluk nerede soruyorum

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bulunan Mert Irmağı, Porsuk Çayı gibi turizme kazandırılacak

Samsun'da bulunan Mert Irmağı, Porsuk Çayı gibi turizme kazandırılacak