04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİ İŞ GARANTİLİ CAMEK KURSLARINI AÇIYOR

Samsun'da Canik Belediyesi iş garantili CAMEK kurslarını açıyor

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, kadınlar ve gençler için üç boyutlu mobilya tasarımı, ahşap doğrama, CNC operatörlüğü, mobilya döşeme gibi kursları bünyesinde bulunduracak olan CAMEK kurslarını başlatacaklarını duyurdu.

11 Ağustos 2021 Çarşamba 19:04 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi yüzde 100 iş garantili CAMEK kurslarını açıyor. 


Belediye olarak Canik Meslek Edindirme Kursu(CAMEK) eğitim programlarının yakında başlayacağını kaydeden İbrahim Sandıkçı, bu kursların dezavantajlı gruplara yönelik olacağına dikkati çekti. 

CAMEK çatısı altında Dezavantajlı Grupların Meslek Hayatına ve Topluma Kazandırılması adıyla yürütülecek eğitim programında, Bilgisayar Destekli 3 Boyutlu Mobilya Tasarımı, Ahşap Doğrama CNC Operatörü, Mobilya Döşeme Dikiş Elemanı, Mobilya Döşeme Kesim Elemanı kurslarının yer alacağını vurgulayan Canik Belediye Başkanı Sandıkçı, projenin Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) desteği ile hayata geçirildiğini söyledi.

İbrahim Sandıkçı, CAMEK kursları için eğitim alanlarının hazırlandığını, gerekli ekipmanların temin edildiğini ve kursiyer kayıtlarının da kısa süre içerisinde başlayacağını belirtirken, bu proje ile istihdama katkıda bulunacaklarının altını çizdi.Canik Belediyesi olarak istihdama yönelik yürüttükleri projeler sayesinde yüzde 100 iş garantili programlara katılan kadınların, 4 aylık eğitimin ardından işbaşı yaptıklarını dile getiren İbrahim Sandıkçı, CAMEK kursları ile ilgili verdiği bilgide şunları dile getirdi.
"Gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına birden çok alanda eğitim faaliyetleri gerçekleştirdik. İş-Kur ile birlikte yürüttüğümüz İş ve Meslek Danışmanlığı Eğitim programları sayesinde pek çok gencin istihdamına yönelik altyapının oluşturulmasına katkı sağladık. CAMEK kursları ile de yetişmiş personel açığını azaltacağımızı düşünüyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Canikli

11 Ağustos 2021 Çarşamba 21:26

Başkan kendi çok vasıflıymış gibi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Çarşamba ilçesine iki katlı yüzme havuzu yapılacak

Samsun'un Çarşamba ilçesine iki katlı yüzme havuzu yapılacak