22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİ KORONA VİRÜS FIRSATÇILIĞINA KARŞI MARKETLERİ DENETLEDİ

Samsun'da Canik Belediyesi Korona Virüs fırsatçılığına karşı marketleri denetledi

Samsun'da Canik Belediyesi Korona Virüs fırsatçılığına karşı marketleri denetledi, fırsatçılık yapanların ihbar edilmesi için ihbar hattı numarası verdi.

18 Mart 2020 Çarşamba 02:01 GÜNCEL

Samsun'da Canik İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Korona Virüs nedeniyle fırsatçılık yapılıp yapılmadığını kontrol etmek için toptancı, bakkal, market ve alış-veriş merkezlerine fiyat denetimleri yaptı.


Son günlerde ülke gündemi haline gelen korona virüsü salgını sebebiyle fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimlerini aralıksız sürdüren Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri toptancı, bakkal, market ve alış-veriş merkezlerinde sıhhi ve gıda ürünlerinde yaşanması ihtimal fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimler gerçekleştiriyor. Özellikle hijyen ürünleri olan kolonya, sabun, maske, dezenfektan gibi ürünlerin yanında gıda ürünlerindeki fiyat artışları denetleniyor.Sağlığımız için alınan önlemlere uyalım
Tüm Dünya’yı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle ürünlerdeki haksız fiyat artışının önüne geçilmesi için Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde denetimlerini sürdürdüğünü belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Dünya genelinde gün geçtikçe vakalar artış göstermekte. Bizler de yerel yöneticiler olarak tüm Dünya’yı etkisi altına alan salgına karşı önlemlerimizi her yönden almak durumundayız. Yöneticisiyle, esnafıyla, vatandaşıyla sorumluluklarımızın farkında olarak bu dönemi en az vaka ile geçirmek için elimizden gelen bütün çabayı göstermeliyiz. Devletimiz bütün önlemleri almış durumda. Bizlerde ülkemizin geleceği, insanlarımızın sağlığı için alınan önlemlere azami şekilde uymalıyız. İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğu bilinciyle hizmetlerimize devam ediyoruz.”Ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor
Sandıkçı, “İlçemizde yaşamın olağan seyretmesi için denetimlerimiz sürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemiz genelindeki toptancılarda, marketlerde ve alış-veriş merkezlerinde özellikle salgına karşı vatandaşlarımızın daha çok talepte bulunduğu sıhhi ürünler olan kolonya, dezenfektan, maske, temizlik ürünleri ve gıda ürünlerindeki fiyatların denetimini yaparak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için, haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı denetimlerini sürdürüyor. Şu ana kadar ilçemiz genelinde denetimlerimizde böyle bir durumla karşılaşılmadı. Hakkıyla kazanan, helalinden kazanan, zor günleri fırsata çevirmeyen tüm Canikli esnaf kardeşlerime teşekkür ediyorum” 

Belediyemizle irtibata geçin
Başkan Sandıkçı, ilçe genelindeki market ve alış-veriş merkezlerinde haksız kazanç sağlamak isteyen işletmelerin tespiti için vatandaşlarında dikkatli olması gerektiğini belirtti. Böyle bir durumla karşılaşan kişilerin 444 55 90 telefon hattından ve 505 160 55 90 whatsapp hattından belediye yetkililerini bildirmeleri uyarısında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Neslihan Hancıoğlu Korona Virüs nedeniyle ekonomide seferberlik çağrısı yaptı

Neslihan Hancıoğlu Korona Virüs nedeniyle ekonomide seferberlik çağrısı yaptı