20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİ MECLİSİ İSRAİL'E KINAMA BİLDİRİSİ YAYINLANDI

Samsun'da Canik Belediyesi Meclisi İsrail'e kınama bildirisi yayınlandı

Samsun'da AK Partili Canik İlçe Belediyesi Meclisi Mayıs ayı toplantısında Filistin'de çoluk çocuk demeden katleden İsrail devletine yönelik kınama bildirisi yayınladı.

17 Mayıs 2021 Pazartesi 23:30 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Meclis üyeleri İsrail için kınama bildirisi yayınlarken, huzur haklarını ise Filistin'e bağışlama kararı aldı.


Samsun'da Canik Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı olağan toplantısında gündem dışı madde olarak İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları ele alındı. Toplantıya başkanlık eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı açılış konuşmasının ardından Filistin'de yaşanan insanlık dramına değindi.

Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı meclis toplantısında Filistin ve İsrail devletine yönelik yaptığı konuşmasına, "Bu bayram buruk geçti. İsrail'in Kadir gecesi öncesi Kudüs ve Filistin halkına yönelik başlattığı saldırılar nedeniyle bayramı hüzünlü geçirdik. Bayramın dünyada akan kanın durması ve Müslümanların birliğine vesile olmasını diliyorum. Filistin'de şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diliyorum." derken Belediye Meclisi'nde terör devleti İsrail'in Filistin halkına yönelik düzenlediği insanlık dışı saldırıları kınayan bildiri metni okundu.

Canik Belediyesinde AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP Grup başkanlarının imzaladığı İsrail'i kınama bildirisinde, İsrail'in dünyanın gözü önünde sergilediği insanlık suçu karşısında uluslararası camiaya kararlı duruş sergileme çağrısında bulunuldu. Bildiride, "Tarih boyunca barışın ve huzurun sembolü olmuş bu topraklarda yaşanan katliamı zalimin yüzüne haykırıyor, uluslararası camiayı Filistin halkının yanında olmaya davet ediyoruz." denildi.

İsrail devletini kınayan bildirinin okunmasının ardından Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Filistin'e bir nebze de olsa yaralarını sarmak adına Canik Belediye Meclisi olarak insani yardım gönderilme önerisini oylamaya sundu. Oy birliğiyle Canik Belediye Meclisi üyelerinin, bu ay alacakları huzur hakkı ödeneklerini Kızılay aracılığıyla Filistin'e ilaç ve insani yardım olarak bağışlama kararı alındı. Bu kararın örnek bir karar olacağını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, "Bu yardımlarla, orada yaşanan acılara bir nebze olsun çare olmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da üretilen yerli malı cep telefonu markası ile ilgili ciddi şikayetler var!

Samsun'da üretilen yerli malı cep telefonu markası ile ilgili ciddi şikayetler var!