18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ÇARŞAMBA'YA YAPILACAK BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİNE KARŞI DAVA AÇILDI

Samsun'da Çarşamba'ya yapılacak Biyokütle Enerji Santraline karşı dava açıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde arazisi bulunan 4 vatandaş Samsun 3. İdare Mahkemesi'ne başvurarak yapılması gündemde olan Biyokütle Enerji Santraline karşı dava açtı.

26 Eylül 2019 Perşembe 18:50 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali mahkemelik oldu. Çarşamba ilçesinde 4 vatandaş Biyokütle Enerji Santrali için yürütmeyi durdurma davası açtı.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde kurulması planlanan ve inşaat çalışmaları süren Biyokütle Enerji Santrali'ne bölge halkının tepkisi dinmiyor.

Çarşamba ilçesinde santralin yakınlarında tarım arazisi bulunan, Murat Şenel, Seyfettin Yavan, Recep Yavan, Mehmet Değerli isimli vatandaşlar Avukat Serpil Dönmez'e vekalet vererek santrali yargıya taşıdılar.

Samsun 3. İdare Mahkemesi'ne  2019/173 Esas No ile açılan davada, Yürütmenin durdurulması, İl Toprak Koruma Kurulunun 06.03.2019 tarihli Eğercili Mahallesi 703 ve 662 Parsel nolu taşınmazların tarımsal amaç dışı kullanımının uygun olduğuna dair kararının iptali ve biyokütle enerji santrali projesi için "ÇED gerekli değildir!" kararının iptali için  dava açıldı.

Dava açan arazi sahipleri Biyokütle Enerji Santralinin yapılmaması için hukuki bütün yolları uygulayacakları ve sonuna kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ersan Usta

27 Eylül 2019 Cuma 10:07

Eğercili Muhtarının haberim yok demesiyle arazileri kimler satmış ona bakın.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da olası bir depremde ilçe ilçe, mahalle mahalle toplanma yeri adresleri

Samsun'da olası bir depremde ilçe ilçe, mahalle mahalle toplanma yeri adresleri