02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'DA CEMAL YEŞİLYURT'UN TEKKEKÖY'DE YAPTIRDIĞI CAMİ İBADETE AÇILDI

Samsun'da Cemal Yeşilyurt'un Tekkeköy'de yaptırdığı cami ibadete açıldı

Samsun'da Yeşilyurt Grup Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt tarafından Tekkeköy ilçesinde yapılan Yeşilyurt Demir Çelik Cami ibadete açıldı.

27 Aralık 2019 Cuma 17:16 GÜNCEL

Samsun'da iş adamı Cemal Yeşilyurt tarafından Tekkeköy ilçesinde yaptırılan Yeşilyurt Demir Çelik Caminin açılış kurdelası kesilirken, cami Cuma günü ibadete açıldı.


Samsun'un Tekkeköy İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde iş adamı Cemal Yeşilyurt tarafından yaptırılan caminin açılış töreni gerçekleştirildi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Cemal Yeşilyurt'un gerçekleştirdiği yatırım hamlelerinin yanı sıra, hayata geçirdiği hayırlarla da Samsun'un için büyük öneme sahip olduğuna vurgu yaptı. Vali Kaymak, "İki yıldır Samsun'da valilik yapıyorum. Yeşilyurt ailesi bu şehre değer katıyor. Allah'ın evlerini Allah'a inananlar yapar. Öncelikle ailemizi tebrik ederiz. Hayırı acaba parası çok olan mı yoksa parası az olan mı yapar ? Arkadaşlar hayır Allah'ın bir lütfu. Herkese nasip olmuyor. Etrafımızda birçok zengin var ama yapamıyor. Allah Yeşilyurt ailesinin hayırlarını kabul etsin" dedi.Yeşilyurt Demir Çelik Camii'nin Diyanet işleri Başkanlığı'na örnek olacak bir proje olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Böylesine güzide bir eseri Tekkeköy'e kazandırdık. Bizlere armağan eden iyilik akla gelen ilk isim olan ağabeyimiz, amcamız ve babamız Cemal Yeşilyurt'a böyle bir eser kazandırdığı için teşekkür ederiz. Güzel bir ailenin mutluluğuna ortak olduk. Cumhuriyet Mahallesi'ne böyle bir eserin kazandırılmış olması ilçemiz adına da anlamlı oldu. Yeşilyurt ailesine teşekkür ederiz" diye konuştu.

Duayen iş insanı Cemal Yeşilyurt ise, "Hem öbür dünyada hem de gerçek alemde daha huzurlu daha mutlu olabilmek için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Bir büyüğünüz olarak, mutluluğun kaynağının Allah'ı anmak ve Allah için vermek olduğunu hatırlatırım. Omuz omuza olarak aynı gaye için aynı duygularla saf tutmaktan daha güzel bir şey yok. Bu güzel günde bu kutsal mekanı açılışında bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Caminin inşaatında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tekkeköy halkına hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.Tekkeköy İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılan açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Maymut Aydın, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Samsun Jandarma Komutanı Albay İbrahim Güven, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun İl Müftü Yardımcısı Abdullah Bilece, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Haluk Akyüz, Berberler Odası Samsun Şube Başkanı Zapit Pilan ve vatandaşlar katıldı. Program sonunda duayen iş insanı Cemal Yeşilyurt'a plaket takdim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Türkiye'nin Otomobili hayırlı olsun

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Türkiye'nin Otomobili hayırlı olsun