28 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA CEMİL DEVECİ 8 GÜN SONRA ATAKUM BELEDİYESİ BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURDU

Samsun'da Cemil Deveci 8 gün sonra Atakum Belediyesi Başkanlık koltuğuna oturdu

Samsun'da yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, 8 gün sonra başkanlık koltuğuna bugün oturdu.

08 Nisan 2019 Pazartesi 13:11 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı seçilen Cemil Deveci, geçersiz oylar ve tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili itiraz sürecinin sona ermesi ile bugün Atakum Belediyesine giderek, başkanlık görevini teslim aldı.


31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakından CHP adayı olarak seçime katılan Cemil Deveci, seçim sonrası aldığı oylarla başkan seçilmişti. Ancak AK Parti Samsun İl Başkanlığı  Atakum ilçesinde geçersiz oyların sayımı için seçime itiraz etti. Yapılan itiraz üzerine yeniden sayına geçersiz oylardan da sonucu değiştirecek bir şey çıkmadı. AK Parti Samsun İl Başkanlığı bu seferde, Atakum'da tüm oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna itiraz etti. Bu itiraz sonrası harekete geçen CHP Atakum İlçe Başkanlığı, Yüksek Seçim Kuruluna başvurarak, tüm oyların yeniden sayılması ile ilgili İl Seçim Kurulunun aldığı kararın durdurulmasını talep etti. 

Yüksek Seçim Kurulu, CHP Atakum İlçe Başkanlığının yaptığı başvuruyu kabul ederek, İl Seçim Kurulunun tüm oyların yeniden sayılması için aldığı kararı bozdu. Yüksek Seçim Kurulunun bu kararı sonrası, 31 Mart seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, dün mazbatasını aldı.

Cemil Deveci bugünde Atakum Belediyesine giderek, başkanlık görevini AK Parti'nin aday göstermediği İshak Taşçı'dan devraldı. 31 Mart seçimlerinden önce Atakum Belediye Başkanı olarak görev yapan İshak Taşçı, göreve yeni seçilen Cemil Deveci'ye düzenlenen törenle Atakum Belediyesinin mührünü teslim etti. Cemil Deveci'ye devir teslim töreninde CHP'liler ve vatandaşlarda eşlik ederken, yapılan itiraz sürecinin sona ermesi ile birlikte Atakum Belediyesinin yeni başkanı Deveci, başkanlık koltuğuna 8 gün sonra oturarak görevine başladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Hasan MACİT

08 Nisan 2019 Pazartesi 13:25

Aday olamadığını öğrenince hastanelik olanlar Zihni ŞAHİN'den adamlık öğrensin. Kendi elinizle düşmana verdiniz belediyeyi şimdi herşeyinizi ortaya çıkaracaklar. Rezil olacaksınız.

Hakan DOLUNAY

08 Nisan 2019 Pazartesi 13:15

Ak partise kimse dava inancı kalmamış. Zihni ŞAHİN Chp nin yanında milletvekilleri mevcut başkan ve teşkilata karşı mücadele verdi ama son anda sandıklarda satıldı. Bakalım Zihni ŞAHİN aleyhinde çalışan o AZİZ kişiler çevirdikleri dolaplar piyasaya düşünce ne yapacaklar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de kaza! Sürücü Hayri Aktaş öldü 3 kişi yaralandı

Samsun Vezirköprü'de kaza! Sürücü Hayri Aktaş öldü 3 kişi yaralandı