21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA CHP VE İYİ PARTİ ATAKUM BELEDİYESİNE KONULAN HACZİ PROTESTO ETTİ

Samsun'da CHP ve İYİ Parti Atakum Belediyesine konulan haczi protesto etti

Samsun'da Atakum Belediyesinin banka hesaplarına haciz konulmasına, CHP ve İYİ Parti üyeleri belediye binası önünde protesto gösterisi yaparak tepki gösterdi.

26 Ağustos 2021 Perşembe 15:46 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinin banka hesaplarına haciz konulurken, CHP İl ve İlçe örgütü ile İYİ Parti İl ve İlçe üyeleri, belediye binası önünde toplanarak konulan haciz protesto etti.


Samsun'da CHP İl Başkanlığı, İYİ Parti İl Başkanlığı ve CHP Atakum İlçe Örgütü ile İYİ Parti Atakum İlçe Başkanlığı üyeleri, Atakum Belediyesi binası önünde toplanarak, belediyenin banka hesaplarına konulan haciz kararına tepki gösterdi.

CHP'li Atakum Belediyesine 31 Mart yerel seçimlerinden sonra peş peşe hacizler gelirken, belediyenin son olarak banka hesaplarına İzmir 13. Dairesi tarafından haciz konuldu. 

Kamu hesaplarına haciz konulamayacağını açıklayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yaptıkları itirazın kabul edilmesine rağmen haciz işleminin kaldırılmadığını bu nedenle belediye çalışanlarının maaşlarını veremediklerini söyledi.

Bugün belediye binası önünde toplanan CHP ve İYi Parti üyeleri ise banka hesaplarına konulan haciz işlemine tepki göstererek, ellerinde bulunan 'Sizin Hacsiniz Bizim Dayanışmamız Var, Halkın Vicdanına Bloke Koyamazsınız' yazılı dövizlerle durumu protesto etti. 

UYGULAMA HUKUK DIŞI
Protesto gösterisinde konuşan İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, “Ben buradan sormak istiyorum. Bizden ne istiyorsunuz? Derdiniz ne? Atakum’un gelişmesini engellemek mi, yoksa millet iktidarının, millet ittifakının yükselmesini engellemek mi? Bundan mı korkuyorsunuz? Korkuyorsunuz. Korkunuzdan hukuk dışı uygulamalara başvuruyorsunuz. Biz sizi iyi tanıdık. Siz de bizi iyi tanıyın. Biz bu milletin bu vatanın aşığıyız. Biz Atakum’un Atakumlu’nun aşığıyız. Anladığınız dilden söyleyeyim. Ne yaparsanız yapın boş. Göklerden gelen bir karar var. Sizin adaletiniz şaşsa da Allah’ın adaleti asla ama asla şaşmaz. Bir hukukçu olarak sesleniyorum. Ortaya çıkardığınız hukuk faciasından vazgeçin usulüne uygun işlemler yapın. Bırakın biz de milletimize, Atakum’a hizmet edelim. Unutmayın ki Atakum’da her siyasi partiden insanlar yaşıyor. Bu kötülük onlara yapılıyor. Bugün yok saydığınız adalet bir gün size de lazım olabilir" dedi. 

BELEDİYENİN GIRTLAĞINI SIKTILAR
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'de burada yaptığı konuşmada, Atakum Belediyesi binası önünde gerçekleşen protesto gösterisinde yaptığı konuşmada, belediyenin 31 Mart seçimlerinden sonra haciz ve icralarla iş yapamaz hale getirilmek istendiğini, son olarakta banka hesaplarına haciz konulduğunu belirterek, "Atakum halkı 31 Mart seçimlerinde bir karar verdi. Atakum Belediyesini CHP'ye teslim etti. Ancak belediye başkanımız icra ve hacizlerle iş yapamaz hale getirilmek isteniyor. İller Bankası, belediye başkanımıza randevu vermiyor. Atakum halkını cezalandırıyorlar. Atakum halkı iradesini Cemil Deveci'den yana kullandı. Ama belediyenin araçları, şantiyeleri, makam odaları haczedildi yetmedi. Adeta iktidar tarafından, bürokratlar tarafından belediyenin gırtlağı sıkıldı. İktidar, altını çizerek söylüyorum. Bu iktidar zulmüdür, iktidar baskısıdır. Atakum Belediye başkanı çalışamaz hale getirilirken bir de İller Bankası çıktı. İller Bankasının görevi belediye hizmetlerinin önünü açmaktır. İller Bankası, Atakum Belediyesinin alt yapı kredilerini iki buçuk yıldır onaylamıyor. İller Bankası Genel Müdürü, 2.5 yıldır Atakum'un seçilmiş belediye başkanına randevu vermiyor." dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Atakum Belediyesinin banka hesaplarına konulan haciz ile belediyede çalışan 1300 personelin ekmeğiyle oynandığını da dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

YEPAŞ faturası yüksek gelen abonelere faizsiz taksitlendirme yapacakmış

YEPAŞ faturası yüksek gelen abonelere faizsiz taksitlendirme yapacakmış