11 Nisan 2021 Pazar

SAMSUN'DA CHP'Lİ ATAKUM BELEDİYESİ ŞEHİDİNE DE SAHİP ÇIKTI AZERBAYCAN'A DA

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi şehidine de sahip çıktı Azerbaycan'a da

Atatürk şehri Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi şehidine de sahip çıkar Azerbaycan'a da.. Atakum Belediyesi meclisinde şehit Polis Memuru Adem Keskin'in ismi parka verildi, belediye binasına ise Azerbaycan bayrakları asılması kararı alındı.

02 Ekim 2020 Cuma 19:08 GÜNCEL

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesinin bugün gerçekleştirdiği Ekim ayı Meclis toplantısında Şehit polis Adem Keskin'in ismi parka verilirken, belediye binasına da Azerbaycan bayrakları asılması kararı oy birliği ile alındı.


Bugün yapılan Atakum Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında CHP, AKP, MHP ve İYİ Parti Grupları belediye hizmet binasına Azerbaycan bayraklarının asılması teklifinde bulundu. Dört siyasi partinin meclis toplantısında yaptığı teklif oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısına kardeş ülke Azerbaycan’ın içinde bulunduğu savaşa dikkat çekerek başlayan Atakum Belediye Başkanvekili Atilla Tekcan, “Kardeş ülkemiz Azerbaycan, Ermenistan sınırında bir savaş yaşıyor. Biz Atakum Belediyesi ve Atakum halkı olarak kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu buradan tüm kamuoyuna, tüm dünyaya duyurmak istiyoruz. Oradan savaşan tüm Azerbaycan askerlerine, halkına kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı. Atakum halkının Azerbaycan’a verdiği desteğin simgeleştirilmesi için Meclis’teki dört parti grubunun ortak teklifi ve oy birliği ile Atakum Belediyesi hizmet binasına Türk ve Azerbaycan bayraklarının asılması, Azerbaycan’a destek açıklaması kararı alındı. 

Atakum Belediyesi Meclisi, geçen ağustos ayında uygulamadan kaçan bir şüpheliyi takip ederken geçirdiği trafik kazasında şehit olan Atakumlu polis memuru Adem Keskin'i de unutmadı. Meclisteki dört parti grubunun ortak önergesi ve oy birliği ile Atakum ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi 37. ve 56. sokakların kesişiminde yeni inşa edilen parka, Şehit Polis Memuru Adem Keskin Parkı ismi verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un ilk Gıda Bankasını CHP'li Atakum Belediyesi 29 Ekim'de açacak

Samsun'un ilk Gıda Bankasını CHP'li Atakum Belediyesi 29 Ekim'de açacak