20 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ HASAN İPEK'TEN FLAŞ İDDİA! ALTIN MI ARANIYOR

Samsun'da CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek'ten flaş iddia! Altın mı aranıyor

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek, Kavak İlçesi Başalan ve Sıralı Mahalleleri ile Havza'nın Çamyatağı Mahalleleri'nin arasında kalan Şahin Dağları'nda 10 kilometrelik alanda ağaçların kesildiğini söyleyerek, "Altın mı aranıyor" diye sordu.

20 Ağustos 2019 Salı 14:32 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek'ten flaş iddia! Altın mı aranıyor. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek, Şahin Dağlarında ağaçların kesildiğini ağaçları kesen şirketin ise altın madeni araması yapan bir şirket olduğu yönündeki iddiayı gündeme getirdi.


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi ağustos ayı oturumu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında gerçekleşti. 27 gündem maddesinin yer aldığı oturumda, maddeler görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. 

ALTIN MI ARANIYOR?
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi CHP'li Meclis Üyesi Hasan İpek de gündem dışı söz aldığı meclis oturumunda vatandaşların Derecik Mezarlığı'na ziyaret etmek için haftada bir otobüs veya servis talep ettiğini söyleyerek, meclise 2 soru önergesi sundu. Önergenin ilkinde, "İlimize bağlı Kavak İlçesi Başalan ve Sıralı Mahalleleri ile Havza'nın Çamyatağı Mahalleleri'nin arasında kalan Şahin Dağları'nda 10 kilometrelik bir hat üzerinde çok sayıda ağacın kesildiği ve bu bölgede iş makineleri ile hummalı bir çalışma yapıldığı, çalışma yapan şirketin de altın madeni araması yapan bir şirket olduğu söylenmektedir. Bu hususla ilgili görseller tarafınıza sunulmuştur. Konuyla ilgili büyükşehir belediyemizin bilgisi var mıdır? Varsa bu konuda meclisimizin bilgilendirmesini talep ediyoruz" yer aldı. 

HALK SAĞLIĞI ETKİLENDİ
İpek'in meclise sunduğu diğer yazılı önergede ise şu ifadelere yer verildi: "Atakum sahilinde özellikle yaz mevsiminde çevre illerden çok sayıda insan gelmektedir. 2019 yılı içerisinde önce Çatalçam ve YEDAŞ'ın olduğu bölgede, son olarak da Ömürevleri bölgesinde denize kanalizasyon suyu akıtılmıştır. Bu durum halk sağlığını olumsuz etkilemiş, Atakum sahilinin imaj kaybetmesine neden olmuştur. Bunun nedenleri ve çözümü hakkında meclisimizin bilgilendirilmesini arz ve talep ederim."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi Yalı Kafe, Osmanlı Hamamları ve düğün salonlarını kiraya verecek

Atakum Belediyesi Yalı Kafe, Osmanlı Hamamları ve düğün salonlarını kiraya verecek