26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNİN KÜFÜRLÜ KONUŞMALARINA MECLİS ÜYELERİNDEN TEPKİ GELDİ

Samsun'da CHP'li meclis üyesinin küfürlü konuşmalarına meclis üyelerinden tepki geldi

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi meclis toplantısında CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'in Denetim Komisyonu toplantılarında küfür ettiği iddiasının gündeme gelmesi sonrası, AK Parti Meclis Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım ve MHP'li Meclis üyesi Murat Keskin'den de olaya tepki geldi.

05 Şubat 2018 Pazartesi 17:26 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Meclis toplantısında söz alan MHP'li bayan meclis üyesi Hacer Kaya'nın CHP'li Meclis üyesi Mustafa Tüfek'in Denetim Komisyonu toplantılarında ağza alınmayacak küfürler ettiği yönündeki iddiasını, AK Parti'li Meclis üyesi Hüseyin Yıldırım ve MHP'li meclis üyesi Murat Keskin doğruladı.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi toplantısında CHP'li Meclis üyesi Mustafa Tüfek'in bayanlarında bulunduğu Denetim Komisyonu toplantılarında küfür ettiği iddiası gündeme damga vurdu. Atakum Belediyesi'nin MHP'li bayan meclis üyesi Hacer Kaya, meclis toplantısında CHP'li Mustafa Tüfek'in küfür ettiğini gündeme getirerek bu duruma tepki gösterdi. Hacer Kaya, Mustafa Tüfek ile ilgili konuşmasında, "Meclis üyeliği benim siyasi kimliğim. Ama bütün bunlardan önce ben bir anneyim. Ben bir kadınım. Karşısında kadınlar da olmasına rağmen, duymaktan utanç duyduğumuz sözler ve küfür içerikli cümlelerle denetim komisyonunda huzursuzluk içerisinde olmamıza neden olan Mustafa Tüfek’i, tüm meclis üyelerimiz önünde uyarıyorum. Siyasi rekabet, saygısızlığın sebebi olamaz. Bu asla kabul edilemez. Biz sürekli küfürlü konuşmalar duymak zorunda değiliz” dedi.

Meclis toplantısının sonunda, salonun önünde CHP’li Mustafa Tüfek ile karşı karşıya gelen MHP’li bayan meclis üyesi Hacer Kaya, burada da tepkisini sürdürerek “Ettiğin tüm küfürleri sana iade ediyorum. Karşında kadınların olduğunu görmezden gelerek sarf ettiğin sözler, hakaretler ve küfürleri, ailenden bir kadının duymamasını umut ediyorum. Zira ben hiçbir kadının bu kadar saygısız bir tavırla karşı karşıya kalmasına dayanamam” diye konuştu.

Hacer Kaya’nın bu sözlerine karşılık vermeyen Mustafa Tüfek, diğer meclis üyeleri tarafından grup odasına götürüldü.

Öte yandan meclis toplantısında AK Parti Atakum Belediye Meclis Üyesi Turan Mısır'da söz alarak, Mustafa Tüfek ile ilgili gündeme gelen küfür iddiası üzerine “Kadın meclis üyelerimizin de yer aldığı denetim komisyonunda, saygı sınırlarını zorlayan bir tavır içerisinde bulunan söz konusu meclis üyesinin, bu tavırlarını anlamakta zorlanıyoruz. Kendisinin tecrübelerinden faydalanmayı umardık ama o işleri zorlaştırmayı, hakaret ve kabalık içeren cümleler içeren sözlerle rahatsızlık vermeyi tercih etmektedir” diye konuştu.

MURAT KESKİN:KÜFÜR OLAYINI DOĞRULADI

MHP Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Murat Keskin'de  “Yaş ve deneyim olarak bizden daha çok birikime sahip olan Mustafa Tüfek, buradaki meclis yapısının, güçlü bir aile olduğunu unutmamalı. Siyaseten burada görev yapan ve vatandaşların oylarıyla meclis üyesi olarak seçilen birinden, bu durumda bir özür bekliyoruz. Nezaket kuralları aşılmamalı, söylemlere dikkat edilmeli” şeklinde konuşarak Mustafa Tüfek'in Denetim Komisyonu toplantılarında küfür ettiğini doğruladı.

KOMİSYON BAŞKANI: UTANÇ DUYDUM

Yapılan toplantıda AK Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım ise yine aynı meclis üyesi ile ilgili bir şikayetini dile getirerek, şunları dile getirdi.
“Siyasi nezaket ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir tavırla karşı karşıyayız. Öncelikle kadın meclis üyelerimizin de bulunduğu denetim komisyonunda, bir kadının yanında asla sarf edemeyeceğimiz kabalık içerisinde kurulan cümlelerden utanç duyuyoruz. Nezaket sınırlarını zorlamanın da ötesine geçen Mustafa Tüfek’in yaptıklarından, bir baba ve bir eş olarak ben büyük utanç duyuyorum."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği, Vali Osman Kaymak'a yapılan randevu sitemi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği, Vali Osman Kaymak'a yapılan randevu sitemi ile ilgili açıklama yaptı