26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA ÇİFTLİK BANK TARAFINDAN DOLANDIRILAN KAÇ KİŞİ VAR? BAŞSAVCI AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da Çiftlik Bank tarafından dolandırılan kaç kişi var? Başsavcı açıklama yaptı

Samsun'da Çiftlik Bank mağduru kaç kişi var. Çiftlik Bank'ın kurucusu tosuncuk Mehmet Aydın, Samsun'da kaç kişiyi dolandırdı. Samsun'da 3 şubesi bulunan Çiftlik Bank mağdurları ile ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz açıklama yaptı.

27 Mart 2018 Salı 14:29 GÜNCEL

Samsun'da Çiftlik Bank tarafından dolandırılarak mağdur olanlar CİMER, BİMER ve Emniyet aracılığıyla şikayette bulunmaya başladı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun'da ki Çiftlik Bank mağdurları ile ilgili "Soruşturma devam ediyor" dedi


Samsun'da şimdiye kadar 6'sı CİMER ve BİMER aracılığıyla, merkezde de 5 kişinin Emniyet'e Çiftlik Bank'ta dolandırıldığını belirterek, şikayette bulunduğu öğrenildi. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Çiftlik Bank ile ilgili soruşturmayı İstanbul Anadolu Başsavcılığı'nın yürüttüğünü belirterek, "Bize gelen şikayetleri, delilleri toplayıp İstanbul'a gönderiyoruz" dedi.

SANAL OYUNDA ORTAK YAPTILAR

Facebook kullanıcısı binlerce kişinin çok iyi bildiği FarmVille'den esinlenerek Mehmet Aydın tarafından kurulan Çiftlik Bank skandalında Samsun'da da mağdurlar ortaya çıkmaya başladı. Oyunda satın alınan hayvanların Türkiye’nin farklı yerlerinde açılan çiftliklerle hayata geçirileceği vaadiyle, insanlara güven aşılamak için az da olsa çiftlikler ve şarküteriler kuran, ancak para yatıran ve zinciri büyüten kişileri gerçek hayatta çiftliklerin ve şarküterilerin ortağı değil, sadece sanal ortamdaki oyunun oyuncuları olarak kalmaları sağlayarak dolandıran Çiftlik Bank'a, Samsun'da da binin üzerinde kişinin para yatırdığı öğrenildi.

DOSYALAR İSTANBUL’A GÖNDERİLECEK

Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in özel haberine göre, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Samsun'da BİMER ve CİMER'e başvuru yapan 6 kişi ile Samsun merkezde Emniyet'e şikayette bulunan 5 kişinin Çiftlik Bank mağduru olduklarını söyleyerek, şikayette bulunduğunu belirtti. Olayla ilgili 'nitelikli dolandırıcılık' soruşturması başlatıldığını kaydeden Yavuz, Çiftlik Bank soruşturmasının tek elden yürütülmesi kararı alındığını ve İstanbul Anadolu Başsavcılığı'nın soruşturmayı sürdürdüğünü belirtti. Başsavcı Yavuz, "Bütün dosyalar orada toplanacak. Samsun'da bize başvuran ve dolandırıldıklarını belirten vatandaşların şikayetleri de delil toplama işleminin ardından nihai dosyayla birleştirilmek üzere İstanbul'a gönderilecek" dedi.

SAMSUN’DA 3 ŞUBESİ VARDI

Öte yandan kamuoyunda 'tosuncuk' olarak nitelendirilen ve Çiftlik Bank skandalının patlamasıyla birlikte Uruguay'a kaçtığı belirlenen Mehmet Aydın'ın kurduğu Çiftlik Bank'ın Samsun'da üç şubesi ve çeşitli ilçelerde bayilikleri bulunduğu ortaya çıktı. Çiftlik Bank'ın Samsun'daki ikinci şubesinin 16 Şubat'ta İlkadım'da açıldığı belirlendi. Çiftlik Bank'ın Atakum ve Bafra'da da şubeleri olduğu öğrenildi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da maket trafik polisi aracının tepe lambası çalındı!

Samsun'da maket trafik polisi aracının tepe lambası çalındı!