12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA CITY MALL AVM YİNE YIKIM TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA

Samsun'da Cıty Mall AVM yine yıkım tehlikesi ile karşı karşıya

Samsun'un Atakum ilçesinde kaçak olarak açıldığı gündeme gelen ve yapı kullanma izni olmadığı ortaya çıkan Cıty Mall AVM yine yıkım tehlikesi ile karşı karşıya.

22 Eylül 2020 Salı 17:06 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde hizmete giren ve bazı bölümlerinin kaçak olduğu ve yapı kullanma izni olmadığı gündeme gelen Cıty Mall AVM'de iş yerlerine ait dışarıya taşan bölmelerin yıkımı gündemde.


Samsun Mimarlar Odası, Atakum ilçesinde bulunan Cıty Mall AVM'nin yapı kullanma izni olmadığını ve alış veriş merkezinin eksi 1'inci katının ise tamamen kaçak olduğunu açıklamıştı. Cıty Mall AVM halen yapı kullanma izni olmadan ve kaçak bölümleri ile faaliyetini sürdürürken, gerekli ruhsatların verilebilmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile AVM arasında yapılan protokolde uzun bir  süredir sürüncemede kaldı. 

Bu protokole göre Cıty Mall AVM'ye ruhsat verme şartı karşılığı Büyükşehir Belediyesi AVM'den yüzde 7 oranında hisse ile birlikte iş yeri kiralarından da pay talep etmişti. Cıty Mall AVM geçtiğimiz süreçlerde gündeme gelen protokol şartları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesine de bir arsa verecekti. Ancak bu protokol Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinde karara bağlanamazken, bu konuda da aradan geçen süreç içerisinde hiç bir gelişme yaşanmadı.

Halen kaçak ve yapı kullanma izni bulunmayan Cıty Mall AVM'de ise şimdi de bazı iş yerlerine ait çıkıntıların yıkımı gündeme geldi. Samsun Mimarlar Odası'nın yaptığı başvuru üzerine daha önce Cıty Mall AVM'de kaldırımlara taşan iş yerlerine ait çıkmaların yıkımı gündeme gelmiş, ancak bu başvuruya iş yerlerinin itirazı sonrası yürütmeyi durdurma kararı alınmıştı. 

Ancak edinilen bilgiye göre Atakum Belediyesinin mahkemeye bu konuda gerekçeli bir karar sunacağı ardından ise Cıty Mall AVM'de bulunan kaçak çıkıntılarla ilgili Samsun Mimarlar Odasının yeniden bu kısımların yıkımı için belediyeye başvuru yapacağı öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım ilçesi Kıran mahallesi Kentsel Dönüşüm konutları 2022 yılı sonunda bitirilecek

İlkadım ilçesi Kıran mahallesi Kentsel Dönüşüm konutları 2022 yılı sonunda bitirilecek