27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ÇOCUKLAR İÇİN YAPILAN PROTESTODA YÜRÜYÜŞ KRİZİNİ VALİ ÇÖZDÜ

Samsun'da çocuklar için yapılan protestoda yürüyüş krizini Vali çözdü

Samsun'da çocuk istismarı ve cinayetlerine karşı yapılmak istenen yürüyüşe polis izin olmadığı için engel olurken, devreye giren Samsun Valisi Osman Kaymak, vatandaşların yürüyüş yapmasını sağladı.

04 Temmuz 2018 Çarşamba 19:18 GÜNCEL

Samsun'da çocuklar için yapılan protesto gösterisinde yaşanan yürüyüş krizini devreye giren Samsun Valisi Osman Kaymak çözdü.


Samsun'da çocuklara yönelik istismar, cinayet ve şiddet olaylarını protesto eden vatandaşlar yürüyüş yapmak isteyince polisler ile aralarında gerginlik çıktı.

Samsun'da vatandaşlar öldürülen, cinsel istismara maruz kalan çocuklar için Uğur Mumcu Parkı önünde  protesto gösterisi yaptı. Protesto gösterisinin ardından yürüyüş yapmak isteyen kalabalık vatandaş grubuna polisler OHAL nedeni ile yürüyüş için izin almaları gerektiğini söyleyerek, yapılmak isteyenen yürüyüşe izin vermedi. Çoğunluğu kadınlar ve çocuklardan oluşan vatandaşlar, tüm Türkiye'yi yasa boğan Leyla ve Eylül'ün ölümleri nedeni ile idam taleplerini dile getirirken, yürüyüşü yapmakta ısrar edince gerginlik yaşandı.Polisler, Uğur Mumcu Parkının etrafında önlem alırken yürüyüş yapmak isteyen vatandaşların önünü keserek engelledi. Bu sırada vatandaşlarda polislere tepki göstererek, çocuklar için yürümek istediklerini belirtti. Polisler ise vatandaşlara yürüyüş için önceden  izin alınmadığını tekrarlayarak vatandaşlara yürüyüş yapmamaları için uyarıda bulundu. Çocuklar için yürümek isteyen vatandaşlarla polisler arasında yaşanan bu gerilime ise Samsun Valisi Osman Kaymak devreye girerek son noktayı koydu. Samsun Valisi Osman Kaymak, çocuklar için yürümek isteyen vatandaşlara izin verilmesini sağladı. Gelen izin üzerine vatandaşlar, çocuk istismarı ve cinayetlerine tepkilerini dile getiren sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Samsun'da vatandaşlar Vali Osman Kaymak'ın yürüyüş ile ilgili krizi çözmesi sonrası Uğur Mumcu Parkından, Atatürk Parkına kadar sloganlar atarak çocuk katilleri ve istismarcılarına karşı tepki yürüyüşlerini gerçekleştirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de o dere ıslah edilip turizme kazandırılacak

Samsun Tekkeköy'de o dere ıslah edilip turizme kazandırılacak