04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ÇORBADA TUZUM OLSUN DİYEN İŞADAMLARI 6 BİN AİLEYE ERZAK ULAŞTIRDI

Samsun'da çorbada tuzum olsun diyen işadamları 6 bin aileye erzak ulaştırdı

Samsun'da Çorbada Tuzum Olsun sloganı ile 7-8 arkadaşın başlattığı kumanya kampanyası bir buçuk ay gibi kısa bir süre içinde 6000 aileye ulaştı.

11 Mayıs 2020 Pazartesi 23:54 GÜNCEL

Samsun'da bir grup iş adamının Çorbada Tuzum Olsun sloganı ile başlattığı kumanya kampanyası çığ gibi büyüdü.


Samsun'da Korona Virüs süreci ve Ramazan ayı nedeniyle 'Çorbada Tuzum Olsun' sloganı ile kumanya yardımı kampanyası başlatan iş adamları 6 bin aileye erzak ulaştırdı.

Çorbada Tuzum Olsun sloganı ile 7-8 arkadaşın başlattığı kumanya kampanyası bir buçuk ay gibi kısa bir süre içinde 6000 aileye ulaştı.

Samsun'da İş adamları Bekir Keleşoğlu, Furkan Temel, Zeki Murcak, Emre Balcı, Bülent Dumlupınar, Fatih Acar, Kurtuluş Günay, Yücel Özden ve Av. Ertan Avcı'nın kendi aralarında başlatmış oldukları yardım kampanyası bir anda Samsun'un 10 ilçesi ve 100'ün üzerindeki mahallesinde karşılık buldu. Grup adına açıklamada bulunan Bekir Keleşoğlu "Amacımız bu sıkıntılı günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin çorbasında tuz olmaktı. Önce ihtiyaç sahibi aileleri belirledik.Tabi bu süreçte bize en çok mahalle muhtarlarımız destek verdi. Onların sayesinde gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ettik. Çünkü biz emanetçi idik ve emanetleri yerlerine teslim etmeliydik. Bu tespitleri yaptıktan sonra yakın çevremizdeki eşimize dostumuza haber saldık durumu anlattık. Sağ olsunlar bizi kırmadılar. Hatta tanımadığımız yardımseverler de arayıp yardımda bulunmak istediklerini söylediler. Sadece Samsun değil Türkiye'nin birçok ilinden destek veren oldu. Hatta yurt dışında bir çok dostumuz destek verdi. Yardımlar yerine ulaşmaya başladıkça aynı ilde yaşamamıza rağmen bilmediğimiz hayal bile edemeyeceğimiz hayatlarla karşılaştık. Kimseyi rencide etmeden bu gördüklerimizi insanlarla paylaştık. Biz paylaştıkça olanlar da olmayanlara vermeye paylaşmaya başladı. Paylaştıkça büyüdük. Gönüllülük esasıyla çıktığımız bu yolda hiçbir kurum ve kuruluş veya sivil toplum örgütüyle birlikte hareket etmedik. Amacımız paylaştıkça büyüdüğümüzü göstermekti.Bize bu süreçte gerek maddi gerekse de manevi anlamda destek olup az veya çok yardımda bulunan, benim de çorbada tuzum olsun diyen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Özellikle gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit de 24 saat gece gündüz demeden bize yardımcı olan muhtarlarımızdan da Allah razı olsun. Ayrıca söz konusu yardımların dağıtılmasında bizlere kolaylık sağlayan başta Samsun Valiliği, İlkadım Kaymakamlığı, Atakum Kaymakamlığı ile Canik Kaymakamlığına da şükranlarımızı sunarız.Bu birlikteliğin devamı ve kurumsallaşmasıyla ilgili çalışmalara da başladık. Önümüzdeki günlerde buna ilişkin   olarak da açıklamada bulunacağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Asarcık'ta 4 bin 500 metrelik yol çalışmasını tamamladı

Samsun Büyükşehir Asarcık'ta 4 bin 500 metrelik yol çalışmasını tamamladı