31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA CORONA VİRÜSÜNE KARŞI SATILAN YÜZ MASKESİ FİYATLARI NE KADAR

Samsun'da Corona Virüsüne karşı satılan yüz maskesi fiyatları ne kadar

Samsun'da vatandaşlar Korona Virüsü'ne karşı korunmak amacıyla maske almak için medikalcilere akın etti. Korana Virüsüne karşı korunmak için maske fiyatları ne kadar..

26 Şubat 2020 Çarşamba 17:36 GÜNCEL

Samsun'da vatandaşlar Korona (Corona) virüsüne karşı korunmak amacıyla yüz maskesi almak için medikalcilere koştu. Samsun'da Corona Virüsüne karşı satılan yüz maskesi fiyatları ne kadar


Çin'den tüm dünyaya yayılan ölümcül Corona Virüsüne karşı tedbir almak isteyen Samsunlu vatandaşlar, medikalcilerde yüz maskesi almak için adeta sıraya girdi. Corona Virüsüne karşı korunma amaçlı medikalcilerin satışını yaptığı yüz maskelerinin fiyatları ise özelliklerine göre değişiyor.

Samsun'da bulunan medikalciler, Corona Virüsü öncesi fiyatını dahi bilmediklerini söyledikleri yüz maskelerine virüsün yayılması sonrası büyük rağbet olduğunu söyledi.  Samsun'da Korona Virüsü ile ilgili şuana kadar herhangi bir tehdit olmamasına rağmen vatandaşlar medikalcilere koşarak, yüz maskesi alabilmek için pazarlık yaparken, medikalciler Corona Virüsü öncesi 25 lira olan N95 yüz maskesinin şuan fiyatının 135 TL olduğuna dikkati çekti.

Corona Virüsüne karşı satışı yapılan yüz maskelerinin bir haftalık kullanım ömürleri olduğunu söyleyen medikalciler, özelliklerine göre ise maskelerde ki fiyatların da değişkenlik gösterdiğini ifade etti.

CORONA'YA KARŞI KORUNMAK İÇİN YÜZ MASKESİ FİYATLARI
Samsun'da şuan Korona (Corona) virüsüne karşı korunma amaçlı olarak satışı yapılan yüz maskelerinden olan FT2'nin (İki filtre özelliğine sahip) satış fiyatının 30 TL olduğu, FT1 yüz maskesinin (bir filtre özelliğine sahip) 15 ila 20 TL arasında olduğu, FT3 (Üç filtre özelliğine sahip) yüz maskesinin fiyatının ise 80 ile 150 TL arasında olduğu bildirildi.

Bunun yanı sıra Corona Virüsüne karşı Samsun'da vatandaşlar yüz maskelerinin dışında antibakteriyel sıvıya da (Dezenfekten) rağbet ediyor. Corona Virüsü nedeniyle Samsun'da vatandaşlara yüz maskesi ve dezenfekten el sıvısı satışı yapan medikalciler, yüz maskelerinin kara borsaya düştüğünü, maske fiyatlarının satış yerine göre daha üst rakamlara da satıldığına dikkati çekti.

Medikalciler Corona Virüsü öncesi 50 lira olan bazı yüz maskelerinin, ölümcül virüsün yayılması sonrası kara borsada 800 liradan satıldığını da belirtti.
Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi binasında 10 aydır Atatürk'ün fotoğrafı asılı

Samsun Büyükşehir Belediyesi binasında 10 aydır Atatürk'ün fotoğrafı asılı