24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA CORONAVİRÜS PANİĞİNE YOL AÇAN O FOTOĞRAFIN SAMSUN İLE İLGİSİ YOK

Samsun'da CoronaVirüs paniğine yol açan o fotoğrafın Samsun ile ilgisi yok

Samsun'da CoronaVirüs taşıyan bir hastanın Samsun Eğitim Araştırma Hastanesine getirildiği yönünde sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf dikkat çekerken, bu fotoğrafın Samsun'a ait olmadığını açıklandı.

12 Mart 2020 Perşembe 14:28 GÜNCEL

Samsun'da bir hastaneye CoronaVirüs hastasının getirildiği yönünde sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafın Samsun ile ilgisi olmadığı açıklandı.

Samsun'da CoronaVirüs paniği yaratmaya çalışanlar sosyal medyada Samsun ile ilgisi olmayan görüntüleri paylaşıyor.

Sosyal medyada bazı vatandaşlar paylaştıkları bir fotoğrafta CoronaVirüs hastasının Samsun Eğitim Araştırma Hastanesine getirildiğini gündeme getirdi. CoronaVirüs'ün Samsun'a geldiği yönünde yapılan bu paylaşımlar sonrası yetkililer söz konusu fotoğrafın Samsun ile ilgisi olmadığını açıkladı. Vatandaşların CoronaVirüs konusunda panik yaratacak paylaşımlar yapmaması uyarısında bulunan yetkililer, virüs ile ilgili tedbirlerin alındığını vatandaşlarında CoronaVirüsten korunmak için açıklanan talimatlara uyması gerektiğini kaydetti. 

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde çekildiği iddia edilerek sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın, Samsun'a ait olmadığının altını çizen yetkililer, vatandaşların devlet kurumlarının resmi açıklamalarına ve bilgilendirmelerine itibar etmelerini istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CoronaVirüs nedeniyle Türkiye'de tüm okulların tatil edildiği doğru mu

CoronaVirüs nedeniyle Türkiye'de tüm okulların tatil edildiği doğru mu