04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA COVİD-19 TESTİ POZİTİF OLAN PAZARCI LİMON SATARKEN YAKALANDI

Samsun'da Covid-19 testi pozitif olan pazarcı limon satarken yakalandı

Samsun'da Covid-19 testi pozitif olan pazarcı limon satarken yakalandı. Samsun'da pazar yerinde limon satan bir seyyar satıcının Covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

15 Kasım 2020 Pazar 14:55 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesine bağlı Unkapanı mahallesinde bulunan pazar yerinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Pazar yerinde limon satan seyyar satıcının Covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.


İlkadım İlçe Belediyesi zabıtaları tarafından Unkapanı mahallesinde bulunan pazar yerinde yapılan HES kodu denetimlerinde, limon satan bir seyyar satıcının Covid-19 testinin pozitif olmasına rağmen pazar yerinde satış yaptığı tespit edildi. 

İlkadım Belediyesi zabıtalarını karantina süresinin dolduğu yönünde bilgi vererek yanıltmaya çalışan seyyar satıcının yapılan HES kodu kontrolünde durumunun halen pozitif olduğu belirlendi. Covid-19 test durumu halen pozitif olmasına rağmen Unkapanı mahallesinde bulunan pazar yerinde limon satan şahıs, olay yerine çağrılan polis tarafından gözaltına alınarak yurt binasında karantina altına alındı.İlkadım Belediyesi zabıtalarının pazar yerlerinde gerçekleştirdiği HES kodu sorgulamaları sürerken, durumu pozitif olmasına rağmen pazar yerine gelerek vatandaşlara limon satışı yapan şahıs ise tepkilere neden oldu. Olay yerine gelen polisin şahıs ile ilgili durum kontrolü yaptığı sırada ise çevrede bulunan meraklı vatandaşların durumu pozitif olan şahsa sosyal mesafeyi ortadan kaldıracak şekilde yaklaşması ve olan biteni izlemesi de pes dedirtti.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da DEVA Partisi Kavak İlçe Başkanlığına AK Parti'nin eski ilçe başkanı seçildi

Samsun'da DEVA Partisi Kavak İlçe Başkanlığına AK Parti'nin eski ilçe başkanı seçildi