30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA COVİD'DEN DOKTOR, AĞABEY, KARDEŞ, HALA VE DAYI HAYATINI KAYBETTİ

Samsun'da Covid'den doktor, ağabey, kardeş, hala ve dayı hayatını kaybetti

Samsun'da KoronaVirüs'ten vefat eden 36 yaşındaki doktor Necati Emirhan'ın ağabeyi Kenan ve kardeşi Selman Emirhan ile birlikte dayısı ve halasının da Covid-19'dan yaşamını kaybettiği öğrenildi.

11 Ocak 2021 Pazartesi 11:55 GÜNCEL

Samsun'da Covid-19'dan yaşamını kaybeden doktor Necati Emirhan'ın bir ay önce ağabeyinin daha sonrada kardeşinin ve halası ile dayısının da KoronaVirüs'ten hayata veda etmesi büyük üzüntüye neden oldu.


36 yaşındaki doktor Necati Emirhan'ın cenazesi Çarşamba ilçesinde toprağa verilirken, kardeşi Selman Emirhan'ın da bu cenazenin ardından vefat etmesi büyük üzüntüye neden oldu. Samsun'un Bafra ilçesinde özel bir hastanede doktorluk yapan ve Covid-19'a bağlı olarak yaşamını yitiren Necati Emirhan'ın bir ay önce de ağabeyi Kenan Emirhan'ın aynı virüsten hayata veda ettiği öğrenildi. Hayatını kaybeden doktor Emirhan'ın ayrıca halası ve dayısının da KoronaVirüs sebebi ile yaşamlarını kaybettikleri bildirildi.

SAMSUN TABİP ODASI: 7 SAĞLIK ÇALIŞANINI KAYBETTİK
Öte yandan Samsun'da sağlık çalışanı ve doktorların KoronaVirüs'e bağlı olarak hayatlarını kaybetmesi ile ilgili Gazete Duvar'a bir açıklama yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, "7 sağlık çalışanı ve doktorumuzu KoronaVirüs sebebi ile kaybettik. Bu nedenle çok üzüntülüyüz. Bu son dönemde özellikle iki çocuk babası doktor Necati Emirhan'ın kaybını yaşadık. Doktor Necati Emirhan'ın aynı zamanda KoronaVirüs sebebi ile ağabeyi, kardeşi, halası ve dayısı da hayatlarını kaybetti. Bir aile içerisinde yaşanan bu çoklu ölüm hepimizi derinden sarstı. Samsun'da Kasım ayında vakalarda artış yaşandı. Bu artışın sonucu olarak sağlık çalışanı ve doktorlarımızda bu ölümcül virüsün kurbanı oldu. Şuan Samsun'da vakalar alınan tedbirler kapsamında düştü. Keşke bu tedbirler daha önceden alınsaydı, keşke daha önceden vakaların fazla olduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşılsaydı." dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir tutuklanan daire başkanı ile ilgili açıklama yaptı

Mustafa Demir tutuklanan daire başkanı ile ilgili açıklama yaptı