06 Temmuz 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA CUMHUR İTTİFAKI ATAKUM ADAYI ZİHNİ ŞAHİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE PROJELERİNİ ANLATTI

Samsun'da Cumhur İttifakı Atakum adayı Zihni Şahin üniversite öğrencilerine projelerini anlattı

Samsun'da Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, üniversite öğrencileri ile gerçekleştirdiği buluşmada ücretsiz wi-fi alanları, bilim teknoloji merkezi, kütüphane, okula giden öğrencilere sıcak çorba, kaykay parkurları ve çocuklar için Oyun Land projelerini hayata geçireceklerini açıkladı.

23 Mart 2019 Cumartesi 21:35 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, üniversite öğrencilerine göreve gelmeleri halinde gerçekleştirecekleri projeleri anlattı "Atakum'da projelerimizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz." dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakum Belediye Başkan adayı Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Samsun'da eğitim gören üniversite öğrencileriyle buluştu. Uluslararası öğrencilerin coşkulu karşılamasıyla moral bulan Zihni Şahin, "Atakum'u gençlerimizle birlikte yönetmek istiyoruz. Gördük ki gençlerimiz de geleceklerine sahip çıkıyor. Biz de gençlerimize her zaman sahip çıkacağız, her şeyin en iyisini yapmaları için her imkanı sağlayacağız" dedi.

Başkan Şahin, Yalı Kafe'deki kahvaltı programı sonrası üniversiteli gençlere, Atakum'da önümüzdeki 5 yıl içerisinde uygulayacağı gençlere, çocuklara, dezavantajlı gruplara yönelik projelerini tanıttı. Başkan Zihni Şahin, bu projeleri şu şekilde sıraladı:DEZAVANTAJLI GRUPLAR İÇİN
SERVİS UYGULAMASI
"Semt pazarlarında alışverişini yapan engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerine rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için semt pazarlarına ring servisler hizmete konulacak. Sosyal belediyecilik anlayışımız kapsamında, hanesinde engelli bireyi bulunan ailelerimiz düğün, nişan, sünnet, cenaze, mevlid ve pazar alışverişleri gibi zaruri durumlardaki ziyaretleri
nedeni ile engelli bireylerine rahatlıkla bırakabilecekleri ve için de uzman görevlileri bulunan engelli hizmet merkezi kurulacak.

YENİ GÜNE ÇORBA İKRAMIYLA BAŞLANGIÇ
Sabah evinden çıkıp işi veya okuluna giden Atakumlular, hareketliliğin yoğun olduğu merkezi noktalarda (yurt, tramvay durağı, pazar yeri vs.) sunacağımız çorba ikramı ile güne sıcacık duygularla başlayacaklar.KAYKAY PARKURLARI VE OYUNLAND!
Yaşayan bir şehir olarak genç ve çocuklarımız için gençliklerinin tadını çıkartabilecekleri kaykay parkurları inşa edeceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerimiz için Disneyland’ın bir versiyonu olacak olan ve bölgemizin en büyük oyun parkı kurulacak. Bu proje için girişimcilerimize, belediyemizce alt yapı ve çevre düzenlemeler yapılmış yer göstereceğiz.

GÜVENLİ ÇOCUK OYUN PARKLARI
Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği ve enerjilerini atabilecekleri, ailelerin çocuklarını seyredebilecekleri düzen ve donanıma sahip, 7/24 güvenlik kamerasıyla kontrol edilen ebeveynlerin gönüllerinin rahat olduğu güvenli çocuk oyun parkları kurulacak.

BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ
Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, bilimsel konuları kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde sunmak amacıyla deney düzenekleri ve özel tasarım galerilerinin yanı sıra, eğitim salonları, kimya ve fizik atölyeleri, simülasyon cihazları ve Bilim Kafe'nin yer alacağı bir merkez kuracağız. Bu bilim ve teknoloji merkezinde  çocuklarımız, bilimsel kampların yanısıra atölye çalışmalarına katılacaklar.

24 SAAT HİZMETTE OLAN KÜTÜPHANE
Başta gençler olmak üzere her kesimden sanat ve kitap meraklılarının kitap ve yayınlara uyumayan kütüphane ile 24 saat erişimin sağladığı, bir araya gelerek sosyalleştiği, ikram hizmetlerinin bulunduğu ve engelli vatandaşlarımıza uygun olarak düzenlenecek millet kıraathanesi hizmete sunulacaktır. Burada geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır. 

Ayrıca insan yoğunluğunun çok olduğu alanlarda ücretsiz internet ve şarj hizmeti sunularak sosyal erişim artırılacak."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhur İttifakı Samsun adayı Mustafa Demir: Samsun'a hizmeti ortak akılla yapacağız

Cumhur İttifakı Samsun adayı Mustafa Demir: Samsun'a hizmeti ortak akılla yapacağız