25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA CUMHURİYET BAYRAMININ 95'İNCİ YILI COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Samsun'da Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı coşku içinde kutlandı

Samsun'da Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı coşku içerisinde kutlandı. Samsun'da Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı nedeni ile Batı Park Tören alanında kutlama etkinlikleri düzenlendi.

29 Ekim 2018 Pazartesi 15:32 GÜNCEL

Samsun'da Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı nedeni ile Batı Park tören alanında düzenlenen etkinliklerde öğrenciler Türk Bayrakları ile geçiş yürüyüşü düzenledi.


Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yanı sıra eşi Emine Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ve eşi, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve eşi,  Samsun İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Vekili Sg. Alb. Ahmet Bahadır, İlçe Belediye Başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile vatandaşların katıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri coşku içerisinde geçti.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Batı Park tören alanında gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerinde yaptığı konuşmada,  "19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir. Türkiye Cumhuriyeti, asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir" dedi.
 


Gerçekleşen törende Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Komutanlığı Bandosu eşliğinde tören geçidi yapıldı. Cumhuriyet Bayramı'nın 95. Yılı kapsamında Batı Park Alanı’nda düzenlenen geçit törenine katılan askerler, öğrenciler, sporcular, gaziler ve gösteri yapan Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri törene katılan vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak: Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır

Samsun Valisi Osman Kaymak: Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır