19 Ocak 2022 Çarşamba

SAMSUN'DA DAİRE BAŞKANINI CEZAEVİNE GÖTÜREN ŞİKAYET DİLEKÇESİNDE MUSTAFA DEMİR'İN İMZASI VAR

Samsun'da daire başkanını cezaevine götüren şikayet dilekçesinde Mustafa Demir'in imzası var

Samsun'da daire başkanını cezaevine götüren şikayet dilekçesinde Mustafa Demir'in imzası var. Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanını, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ihbar ettiği kesinleşti.

19 Ocak 2021 Salı 10:31 GÜNCEL

Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanı Bahattin K. ile ilgili savcılığa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in bir dilekçe ile şikayet ettiği ve savcılıktan teknik takip için destek istediği doğrulandı.


Geçtiğimiz haftalarda suç üstü yapılarak önce gözaltına alınan daha sonra ise rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanının, Mustafa Demir'in şikayeti ile gözaltına alındığı iddiaları gündeme gelmiş ancak bu bilgi ile ilgili farklı bilgiler gündeme getirilmişti. 

Samsun Kent Haber'in edindiği bilgilere göre, gözaltı ve tutuklama süreci öncesi daire başkanı Bahattin K. ile ilgili görev ve yetkisini kötüye kullandığı yönünde gelen şikayetler üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir, savcılığa konu ile ilgili bir dilekçe yazarak durumu hem ihbar etti hem de söz konusu daire başkanı için teknik takip yapılmasını istedi. 

Mustafa Demir'in imzalı dilekçesi ile yapılan bu başvuru üzerine harekete geçen savcılığın Bahattin K.'yı teknik ve fiziki takibe aldığı Eylül ayının sonlarına doğru ise emniyet güçlerinin delillerin güçlü olması nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesinde görev yapan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K'yı gözaltına aldığı öğrenildi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in göreve getirdiği daire başkanını gelen şikayetler üzerine savcılığa bildirmesi ve olayı ortaya çıkartması ise takdirle karşılanırken, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'da bir süre önce yaptığı açıklamada söz konusu dilekçeyi görüp görmediği yönünde ki bir soruya, şikayet dilekçesini gördüğünü ve Mustafa Demir'in olayı ortaya çıkartmada doğru bir tavır sergilediğini dile getirmişti.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr
- Her türlü hakkı saklıdır-Kaynak gösterilse dahi haber içeriği telif hakları kapsamında SamsunKentHaber harici hiç bir mecrada yayınlanamaz. Haber yasal hakları ile ilk yayınlayan yayın organına aittir kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da daire başkanıyla birlikte tutuklanan müteahhit her şeyi tek tek anlattı

Samsun'da daire başkanıyla birlikte tutuklanan müteahhit her şeyi tek tek anlattı