23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN'DA DAVAYI KAYBEDEN O BÜROKRAT 17 BİN LİRALIK TAZMİNATI DEVLETE ÖDETTİ

Samsun'da davayı kaybeden o bürokrat 17 bin liralık tazminatı devlete ödetti

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi son günlerin en flaş haberine imza attı. Samsun'da bir antrenöre hakaret eden Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy'un kaybettiği davada 17 bin liralık tazminatı görev yaptığı devlet kurumunun kasasından ödettiği ortaya çıktı.

21 Eylül 2018 Cuma 13:31 GÜNCEL

Samsun'da bir antrenöre hakaret eden bürokratın 17 bin liralık tazminatı devletin kasasından ödediği gündeme geldi.


HAKARET ETTİ 17 BİN LİRALIK TAZMİNATI DEVLETE ÖDETTİ
Önceki gün 'Uyanık müdürün tazminat oyunu' manşeti ile olayı kamuoyuna duyuran Hedef Halk Gazetesinden Zekai Anıl'ın haberine göre şuan Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı olan Ömer Altunsoy, Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü görevi sırasında Beden Eğitimi Öğretmeni ve Judo Antrenörü Saadettin Ekinci'ye yıldırma ve bezdirme politikası uyguladı ve hakaret etti. Dönemin Gençlik Spor İl Müdürü Altunsoy'dan davacı olan Beden Eğitimi Öğretmeni ve Judo Antrenörü Saadettin Ekinci davayı kazanarak, müdür Ömer Altunsoy'u tazminata mahkum etti.

Hedef Halk Gazetesinde yer alan aynı habere göre, şuan Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı olan Ömer Altunsoy, ödemedi gereken 17 bin liralık tazminatı Samsun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından yargı giderleri adı altında ayrılan bütçeden ödedi. 

17 BİN LİRAYI DEVLETE GERİ ÖDEYECEK
Ömer Altunsoy'un 17 bin liralık tazminatı devlete ödettirdiğinin ortaya çıkması üzerine Gençlik ve Spor Samsun İl Müdürlüğü avukatlarının harekete geçtiği gündeme geldi. Hedef Halk Gazetesi olayla ilgili fikri takip yaparak bugün ki gazetenin manşetinde ise 'İl Müdürlüğü Alacağının Peşine Düştü' başlıklı manşet ile okuyucularının karşısına çıktı.  Gazeteden yine Zekai Anıl'ın bu haberinde de Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü avukatlarının, 17 bin liralık tazminatı devlete ödeten Ömer Altunsoy'a yapılan ödemenin kamu kurumuna geri ödenmesi için çalışma başlattığı belirtildi.

ÖMER ALTUNSOY AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy avukatı aracılığı ile konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı.

"Öncelikle belirtmek gerekir ki, Saadettin Ekinci’nin mobing ve hakaret isnadıyla Müvekkile karşı kazanmış olduğu bir tazminat davası bulunmamaktadır. Tazminat davası Samsun 2. İdare Mahkemesinde Samsun Valiliği aleyhine açılmıştır. Dolayısıyla, davanın tarafı olmayan Müvekkilin, Kurumuna 17 bin TL tazminat ödettiği ve bu sebeple İl Müdürlüğü Avukatlarının söz konusu alacağı Müvekkilden tahsil etmek amacıyla harekete geçtiği ve Bakanlık tarafından İl Müdürlüğüne Müfettiş gönderildiği ve denetleme yapıldığı iddiaları tamamen gerçeğe aykırı ve yanlıştır. Ayrıca müvekkilimin ve temsil ettiği makamın itibarını zedelemeye matuf algı yönetimi amacıyla kamuoyunu yönlendirmeye yöneliktir. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin'den Kışla mahallesine doğalgaz müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Şahin'den Kışla mahallesine doğalgaz müjdesi