09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN'DA DENİZE GİREN 34 KİŞİ BOĞULMAKTAN SON ANDA KURTARILDI

Samsun'da denize giren 34 kişi boğulmaktan son anda kurtarıldı

Samsun'da havaların ısırması ile birlikte denize girerek serinlemek isteyen 34 kişi, sahillerde görevli cankurtaranlar tarafından son anda boğulmaktan kurtarıldı.

13 Temmuz 2020 Pazartesi 14:53 GÜNCEL

Samsun’da 29 kilometrelik sahilde görev yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, hafta sonu tatilinde boğulma tehlikesi geçiren 34 kişinin hayatını son anda kurtardı.


Deniz sezonunun açılmasıyla birlikte Samsun sahillerinde görev yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, boğulma vakalarının önüne geçmek için önlemlerine devam ediyor. Mavi bayraklı sahiller başta olmak üzere sahil kentin belirli noktalarında denize giren vatandaşlar, özellikle RİP akıntısına karşı uyarıldı. 

85 cankurtaranın görev yaptığı Sualtı Arama Kurtarma ekibi, geçen Cumartesi ve Pazar günü serinlemek için denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren 34 kişiyi kurtardı. Vatandaşların can güvenliğini sağlamak için canla başla çalıştıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, “85 profesyonel cankurtaranımız ile Terme ve Yakakent ilçeleri arasındaki tüm sahilimizde görev yapıyoruz. Alınan önlemlere rağmen arzu etmediğimiz durumlarda yaşanabiliyor. Bunun için tüm vatandaşlarımızdan görevlilerin uyarılarına dikkat etmelerini ve denizdeki dubaların dışına çıkmamalarını rica ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan iki firma İSO'nun 2019 en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine girdi

Samsun'dan iki firma İSO'nun 2019 en büyük 500 sanayi kuruluşu listesine girdi