25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA DESTEK GRUBU OLUŞTURULDU, İHTİYAÇLARI DEVLET EVE GÖTÜRÜYOR

Samsun'da Destek Grubu oluşturuldu, ihtiyaçları devlet eve götürüyor

Samsun'da Korona Virüs sebebiyle sokağa çıkmaları yasaklanan yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların gıda ve benzeri ihtiyaçları Vefa Destek Grubu tarafından evlerine götürülerek karşılanıyor.

22 Mart 2020 Pazar 21:35 GÜNCEL

Samsun'da Valilik bünyesinde Korona Virüsü nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu.


Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında Korona Virüs nedeniyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı sebebi ile mağduriyetlerin oluşmaması ve bu vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Sosyal Destek Grupları oluşturuldu. Oluşturulan sosyal destek grubunun çalışmaları kapsamında evlerinde tek başına yaşayan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve benzeri ihtiyaçları ulaştırıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Samsun Valisi Osman Kaymak "Sokağa Çıkma Yasağı kararı alınan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. Bu kapsamda 112 numarasının zorunlu ve acil ihtiyaçlar için aranması, gerçek ihtiyaç sahiplerine daha kısa sürede ulaşmamızı sağlayacaktır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sokağa çıkma yasağı getirilmesini istedi

Yüksel Yıldırım Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sokağa çıkma yasağı getirilmesini istedi