24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA DEVLET KURUMU HAYVANA CİNSEL İSTİSMAR REZALETİNİ AÇIKLADI!

Samsun'da devlet kurumu hayvana cinsel istismar rezaletini açıkladı!

Samsun Orman ve Su İşleri 11'inci Bölge Müdürlüğü, bir hayvana cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile bir vatandaşa bin 638 TL para cezası uyguladı.

20 Şubat 2018 Salı 12:59 GÜNCEL

Türkiye'de çocuk istismarlarının tartışıldığı son günlerde, Samsun Orman ve Su İşleri 11'inci Bölge Müdürlüğü'de hayvanlara yönelik yapılan cinsel istismar ve işkencelerle ilgili uygulanan cezaları açıkladı.


Samsun Orman ve Su İşleri 11'inci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 2017 yılında kuruma bağlı  Amasya, Çorum, Ordu, ve Tokat illerinde  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamında hayvanlara işkence eden, cinsel istismarda bulunan, kötü davranan kişilere toplam 104 bin 946 TL idari para cezası verildi.

Yapılan denetimlerde bir kişiye ise hayvana cinsel istismarda bulunup, işkence yaptığı gerekçesi ile bin 638 TL para cezası verildiğini açıklayan Samsun Orman ve Su İşleri 11'inci Bölge Müdürlüğü konuyla ilgili şu bilgileri verdi.

"Yapılan denetimlerde 2017 yılında 23 kişiye, 1 petshop ve bir belediyeye idari para cezası uygulandı. Bir belediyeye hayvanların bakımlarını ihmalden bin 92 TL idari para cezası uygulandı. Bir petshopa da yine hayvanların bakımlarını ihmalden 546 TL idari para cezası verildi. 13 kişiye tehlike arz eden hayvanları üretmek, sahiplendirilmesini, Türkiye'ye girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmekten 82 bin 635 TL ceza uygulandı. Bir kişiye ise hayvana cinsel istismarda bulunmak, işkence yapmak ve kötü davranmaktan bin 638 TL ve 9 kişiye ise hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmaktan 19 bin 35 TL idari para cezası kesildi. Bu kapsamda 2017 yılında toplamda 104 bin 946 TL idari para cezası uygulandı."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kavak'ta Zeytin Dalı Harekatına destek yürüyüşü düzenlendi

Samsun Kavak'ta Zeytin Dalı Harekatına destek yürüyüşü düzenlendi