25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA DOĞU PARK ÜST GEÇİDİNE YAPILAN YÜRÜYEN MERDİVENE DESTEK AÇIKLAMASI

Samsun'da Doğu Park Üst geçidine yapılan yürüyen merdivene destek açıklaması

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Doğu Park Üst Geçidine yapılan yürüyen merdivenin gereksiz olduğunu söyleyenlere, meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarından tepki geldi.

13 Mayıs 2020 Çarşamba 00:06 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Doğu Park Üst geçidine yapılan yürüyen merdivene destek veren bir grup yürüyen merdiveni gereksiz bulanlara tepki göstererek açıklama yaptı.


Samsun’un Canik ilçesi Doğu Park üst geçidine ek olarak yapılan yürüyen merdiven için destek ve teşekkür eylemi gerçekleştirildi.

Doğu Park üst geçidinin 19 Mayıs'ın 100. yılı etkinliklerinde yetersiz kaldığını ve insanların üst geçitte izdihama neden olduğunu söyleyen grup, burada bulunan asansöründe sürekli arızalandığını, yaşlı ve engellilerin bu asansörü verimli kullanamadıklarını söyledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den üst geçide yürüyen merdiven yapmasını kendilerinin talep ettiğini ve başkan Demir'in de talepleri üzerine Doğu Park Üst geçidine yürüyen merdiven yaptığını kaydeden muhtar ve meclis üyelerinden oluşan grup, yürüyen merdivenin gereksiz bir hizmet olduğunu söyleyenlere ise tepki gösterdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Canik ilçesi Yenimahalle Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Doğu Park üst geçidine ek olarak yaptığı yürüyen merdiven siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarından destek aldı. Üstgeçitte çalışmaları sürdürülen yürüyen merdiven hakkında çıkan olumsuz habere üzerine dün destek eylemi yapıldı. Eyleme Canik ilçesi mahalle muhtarları, İYİ Parti Canik Belediyesi Grup Başkanvekili Nusret Soykan, İYİ Parti Meclis üyesi İsmail Sevindik, MHP Meclis üyesi Sezai Onaran, Yeniden Refah Partisi Meclis üyesi Köksal Taşçı katıldı.Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Cevdet Dursun, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yıldönümü kutlamalarında bu üstgeçitte izdiham yaşanmıştı. Samsun’umuzun ve Türkiye’mizin birçok farklı illerinden gelen dostlarımızın Samsun’daki ağırlanmasında yetersizliğini gördük. Burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e bu yatırımı yaptığı için çok teşekkür ediyoruz. Burada bunun yapılmasının onur ve gururunu yaşıyoruz. Canik ilçemizi ayıran bazı zihniyetler, olumsuz haberler yapmıştır. Bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Bunun için Türkiye’nin parlayan güneşi Samsun’umuzun hak ettiği hizmetleri almasını talep ediyoruz ve bu haberleri yapanları kınıyoruz” diye konuştu.

diyekonustu.com'dan Tolga Birgücü'nün haberine göre üst geçidin yetersizliğine dikkati çeken ve yaşlı vatandaşların burayı kullanımında sorun yaşadıklarını ifade eden Belediyeevleri Muhtarı Rıfat Öktem, ise “Yaşlı olan insanlar çıkamıyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, AK Parti İlçe Başkanımıza ve Canik Belediye Başkanımıza bu hizmeti ilçemize gelmesinde büyük rol oynadıkları için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Samsun İli Fakirleri Koruma Derneği Muhasibi Hatice Uzun, “Ben Canik’te ikamet ediyorum. Gerçekten gerekli bir hizmetti. Karşıya geçmekte zorlanıyorduk. Bu bizim için de Samsun için de önemli bir hizmettir. Yapılan her hizmeti destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi-Kampı, Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi ve Doğu Park alanının olduğuna dikkati çeken ve yürüyen merdivenin gerekli olduğunu vurgulayan siyasi partilerin meclis üyeleri de yapılan hizmette emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi sokağa çıkacak çocukları için parkları dezenfekte etti

Atakum Belediyesi sokağa çıkacak çocukları için parkları dezenfekte etti