26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA DOKTORLAR FİKRET HACIOSMAN İÇİN SESSİZLİK EYLEMİ YAPTI

Samsun'da doktorlar Fikret Hacıosman için sessizlik eylemi yaptı

Samsun Medicana Hastanesi doktorları ve çalışanları, İstanbul'da hastanede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden doktor Fikret Hacıosman için sessizlik eylemi yaparak saldırı olayını kınadı.

03 Ekim 2018 Çarşamba 15:37 GÜNCEL

Samsun'da Medicana Hastanesi önünde toplanan doktorlar ve hastane personeli, İstanbul'da uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren doktor Fikret Hacıosman'a yapılan saldırıyı kınamak için sessizlik eylemi yaptı.


Samsun Tabip Odası ve Samsun Medicana Hastanesi doktorları, İstanbul'da, çalıştığı Medicana Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren doktor Fikret Hacıosman'a yapılan saldırıyı kınadı.

İstanbul Bahçelievler'deki özel hastanede silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren psikiyatri uzmanı doktor Fikret Hacıosman için Samsun Medicana Hastanesi önünde toplanan meslektaşları, bir dakika sessiz eylem yaparak saldırıya tepki gösterdi. 

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden doktor Fikret Hacıosman için saygı duruşunda bulunan meslektaşları adına konuşan Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Korkmaz, Türkiye'de sağlık çalışanlarının her gün şiddetle karşı karşıya kaldığını öne sürerek, şiddetin önlenmesi ve caydırıcı hale gelmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisinde yasa çıkarılması gerektiğini söyledi.

Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Remzi Karşı da Medicana ailesinin bir ferdini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getirdi.

Saldırının tüm sağlık camiasını üzdüğünü vurgulayan Karşı, şunları kaydetti:

"Ailemizden birine yapılan bu saldırı bizleri derinden yaralamıştır. Mesleklerine hayatlarını adayan, hastaları için gece gündüz demeden binbir fedakarlıkla çalışan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının tek amacı, insanları iyileştirmektir. Gayeleri hayat kurtarmak olan doktorlarımızın hayatlarını ellerinden almaya yönelen şiddet eylemleri hiçbir şekilde kabul edilemez. Sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti esefle kınıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi Zabıtaları fırsatçı avına çıktı marketleri denetledi

Samsun'da Atakum Belediyesi Zabıtaları fırsatçı avına çıktı marketleri denetledi