24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA DOLAR ARTTI DİYE SİMİDE YÜZDE 25 ZAM YAPAN FIRINI ZABITALAR BASTI

Samsun'da dolar arttı diye simide yüzde 25 zam yapan fırını zabıtalar bastı

Samsun'un İlkadım ilçesinde doların arttığı gerekçesi ile simide yüzde 25 zam yapan bir fırını basan İlkadım Belediyesi Zabıtaları fırsatçılık yapan işletme ile ilgili yasal işlem başlattı.

15 Ağustos 2018 Çarşamba 18:17 GÜNCEL

Samsun'da 1 TL olan simide dolar kurunun arttığı gerekçesi ile yüzde 25 zam yaparak 1.25 TL'den satan fırına ihbar üzerine İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından denetim yapılarak yasal işlem başlatıldı.


Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta Ekipleri, Doların kurgusal artışı ile ilgili Türk Lirası karşısında dövizin yüksek seyir göstermesini fırsat bilerek gıda ürünlerine zam yapan işletmelere göz açtırmıyor. 

Dövizde algı operasyonlarına karşı hareketli günler yaşayan fırsata çevirmek isteyen işletmelere göz açtırmayan İlkadım Belediyesi Zabıta Ekipleri bir ihbarı değerlendirdi. İlkadım ilçesi Kalkancı Mahallesi’nde faaliyet gösteren fırına ihbar üzerine denetim yapan zabıta ekipleri, oda kararına aykırı olarak 80 gram simidi 1 TL yerine 1,25 TL olarak sattığı tespit etti.  Zabıta Ekipleri yaptığı yüzde 25 zamdan dolayı işletme hakkında yasal işlem başlattı. “HALKIN MENFAATİ, GÜVENİ VE HUZURU İÇİN…”
Halkın menfaati, güveni, huzuru ve sağlığı için sıklıkla denetim yaptıklarını söyleyen İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, Son günlerde dövizde yaşanan hareketliliği fırsata dönüştürmek isteyen fırına yönelik aldıkları ihbarı değerlendirdiklerini, tespit ettikleri denetimde de oda kararına aykırı bir şekilde zam yapan işletmeye yasal işlem yaptıklarını ifade etti.

FIRSATÇILARA AMAN YOK!
Vatandaşları bu tür fırsatçılara karşı uyararak, halktan gelen tüm ihbarları değerlendirdiklerini, denetimleri sıklaştırdıklarını ifade eden Yılmaz, “ Dövizde algıya dönük kurgusal kur yükselişinden dolayı bu hareketliliği keyfi bir şekilde yapılan zamla fırsatçılığa dönüştürenlere göz açtırmayacağız. Vatandaşımızın ihbarını değerlendirerek zamlı simit satışı yapan fırında yaptığımız denetimlerde gramaj ve ruhsat kontrolleri yaptık. Ruhsata aykırı bir şekilde simit satışı yapan işletmedeki simitleri topladık. Topladığımız simitleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Esirgeme Kurumuna teslim ettik. Oda kararına ve ruhsata aykırı satış yapan işletme hakkında yasal işlemleri başlattık” diye konuştu.    

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan 5 kişiden 4'ü tutuklandı

Samsun'da uyuşturucu ticareti yapan 5 kişiden 4'ü tutuklandı