21 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN'DA DÜĞÜN SALONLARI VE ORGANİZASYON FİRMALARI DERNEĞİ BİRLİKTELİK MESAJI VERDİ

Samsun'da Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği birliktelik mesajı verdi

Samsun'da Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği(SAMDOD) üyeleri, pandemi sürecinde kontrollü sosyal hayata geçişin başlaması ile birlikte ilk kez bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

10 Temmuz 2020 Cuma 15:46 GÜNCEL

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği(SAMDOD) üyeleri, Fuar içinde bulunan Derya Tesislerinde bir araya gelerek Korona Virüs ile ilgili olarak kontrollü sosyal hayat sürecini değerlendirdi.


SAMDOD Başkanı Aykut Çepni ile birlikte çok sayıda düğün salonu ve organizasyon firmasının katıldığı toplantıda, düğün ve organizasyonlarda pandemi tedbirlerine uyulması konusunda uyarılar yapıldı. SAMDOD Başkanı Aykut Çepni, Korona Virüs nedeni ile kapatılan düğün salonlarının yeniden açılması konusunda kendilerine destek veren AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ile Çiğdem Karaaslan ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti.
Aykut Çepni, düğün salonları ve organizasyon firmalarının katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları verirken, "Düğün salonları, organizasyon firmaları, gelinlik firmaları, fotoğrafçılar, yemek fabrikaları ve seslendirme firmalarının değerli temsilcileri, bugün burada saymış olduğum ve birlikteliğimizi oluşturan Samsun’da hizmet sektörü birlikteliği ile yeni kurmuş olduğumuz sivil toplum kuruluşumuz  Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği'nin (SAMDOD) ilk büyük buluşmasını gerçekleştiriyoruz. Derneğimizin amacı düğün salonu ve organizasyon firmaları ekseninde bir zincirin halkaları gibi gören tamamlayıcı gerek ise tedarik zincirinin bir halkası olan üstte saymış olduğum hizmet üreten sektörlerin bir çatı altında toplayarak birlikte olmanın her türlü manevi hazzını yaşamanın yanı sıra ticari işletmelerin esas amacı olan ticaretin daha verimli, sorunsuz ve kesintisiz olarak piyasadaki rekabetin ticari faaliyetlere olumlu şekilde yansımasını sağlamaktır. Bizler biliyoruz ki bir araya gelmek bugün için bir başlangıçtır, bugünden sonra bir arada durabilmek ise ilerlemedir ama birlikte çalışmak en büyük başarıdır.  Bu nedenle bugün bir araya geldik, yarın bir arada duracağız ve gelecekte birlikte çalışacak ve işimizi seven ve emek veren insanlar olarak manevi hazzı yaşayarak, ticari olarak faaliyet gösterip başarılı olacağız. Bu birlikteliği ve buna bağlı başarıyı sağlamak için çıktığımız bu yolda amacımız düzenli olarak bir kartopu yumağı gibi büyümek ve birlik olmanın gücünü derneğimizin kuruluş amacı doğrultusunda tüm sektör firmaları ve çalışanlarıyla paylaşmaktır.
Dernekleşme Türkiye’de diğer batı ülkelerine göre yeni sayılsa da sektörel birliktelikler anlamında önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmakta sivil Toplum Kuruluşları”nın önemi artmaktadır. Özellikle gerek ulusal çapta gerek ise yerelde en büyük yasa koyucu, düzenleyici ve denetleyici olan kamuya faaliyetlerinde destek vermek, düzenlemelerine katkıda bulunmak, sorunları tek bir ağızdan birliktelik adına dile getirmek hizmet sektöründe hizmet veren işletmelerimiz adına önemlidir. Bu durumu en iyi halen içerisinden geçtiğimiz küresel salgın KOVİD-19 sürecinde yakından gördük. Sorunların muhatabı olan kamu kurum ve kuruluşlarına aktarmak, yasaları uygulayıcı ve denetleyici olan kurumlar ile düzenli bir ilişki içerisinde olmak, yerel yönetimler ve yöneticileri ile soru, sorun ve çözümleri konuşmak, sonuç alma noktasında dernek olarak çok ciddi deneyimler ve sonuçlar elde ettik. Umuyorum ki bu durum ilerleyen süreçte artarak daha verimli şekilde devam edecektir.""Bu fırsatla halen devam eden salgın sürecinde salonlarımızın açılıp düğün ve etkinliklerin yapılması için gösterdikleri çabadan dolayı Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’a, desteklerinden dolayı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaarslan’a, Büyükşehir Belediye Başkanım Mustafa Demir’e ve ilçe belediye başkanlarımıza, mülki amirlerimize ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki yetkililere teşekkür eriyoruz. Bugün burada siz sektörün önde gelen firmaları ile bir çatı altında olmak sektörümüz ve bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlı sektörlerden firmalar ile yan yana durmak şahsım ve yönetim kurulu adına sevinç verici bir durumdur. Birlikte olmanın, sorunları birlikte göğüslemenin, elde ettiğimiz başarıların mutluluğunu birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir." dedi.

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Gömeç'de kontrollü sosyal hayat sürecinde düğün salonları ve organizasyon firması sahipleri olarak bir ve birarada olunması gerektiğini, pandemi süreci nedeniyle yaşanan iş durgunluğunu birlikte aşacaklarını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Şahinkaya Kanyonu ve Tabiat Parkından 48 torba çöp çıktı

Samsun'da Şahinkaya Kanyonu ve Tabiat Parkından 48 torba çöp çıktı