04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA DÜĞÜN SALONLARINA ZABITADAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

Samsun'da düğün salonlarına zabıtadan Korona Virüs denetimi

Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında düğün salonları denetlendi. Denetimlerde, sosyal mesafe kuralına göre masa ve sandalye düzeni ile oyunların temassız olması konusunda uyarılarda bulunuldu.

10 Ağustos 2020 Pazartesi 14:37 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları dügün salonlarına girerek Covid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığını kontrol etti. 


Korona Virüs tedbirleri kapsamında düğünlerde halay çekmek yasaklanırken Samsun'da bazı sokak düğünlerinde vatandaşların bu yasağa uymayarak halay çekmeleri tepki çekerken Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta görevlileri de düğün salonlarında denetim yaptı.

İçişler Bakanlığı'nın son günlerde artan koronavirüs vakalarını önlemek için yayınladığı genelge çerçevesinde Samsun'da işyerleri denetiminin ardından hafta sonu da düğün salonları kontrol edildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri denetimlerde, sosyal mesafe kuralına göre masa ve sandalye düzeni ile oyunların temassız olması konusunda vatandaşları uyardı. Denetim esnasında düğün sahiplerinden oyun oynanırken sosyal mesafeye dikkat edilecek şekilde oyunlar oynanması istendi.

Denetimlerin sürdürüleceğini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdülkadir Dizman “Kapı girişinde gelen davetlilerin ateş ölçümü yapılıyor mu? Kapı girişinde gerekli dediğimiz 14 madde asılı mı? Tüm davetliler ellerini dezenfekte ederek içeriye giriyor mu? Salonda masalar arası 1.5 metre ve sandalyeler arası 60 santim mesafeye uyuluyor mu? Masalarda dezenfektan var mı? Ekiplerimiz düğün ve nikah salonlarında bu denetimleri gerçekleştiriyor. Temaslı oyunlarda yalnızca gelin ve damat muaf bırakıldı. Diğer davetlilerin bu tür oyunlarda birbirlerinden uzakta durmaları temas etmemeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona yasağına uymayıp sokak düğününde halay çektiler

Samsun'da Korona yasağına uymayıp sokak düğününde halay çektiler