24 Temmuz 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA DÜZENLENEN BİNİCİLİKTE ENGEL ATLAMA ANADOLU LİGİ YARIŞLARI NEFES KESTİ

Samsun'da düzenlenen Binicilikte Engel Atlama Anadolu Ligi yarışları nefes kesti

Samsun'da Atlı Binicilik Spor Tesislerinde düzenlenen Binicilikte Engel Atlama Anadolu Ligi 7'inci Ayak yarışmaları izleyenlerin nefeslerini kesti.

06 Temmuz 2018 Cuma 19:46 GÜNCEL

Samsun'da Türkiye Binicilik Federasyonu ve Samsun Atlı Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Binicilkte Engel Atlama Anadolu Ligi 7'inci Ayak yarışları başladı.


Samsun'da düzenlenen Binicilkte Engel Atlama Anadolu Ligi 7'inci Ayak Yarışlarına Samsun, Antalya ve Ankara'dan 27 binici katılırken, nefes kesen yarışları Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ta izledi.

Karadeniz Bölgesi'nde ilk defa Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Binicilik Federasyonu ve Samsun Atlı Spor Kulübü iş birliğiyle Samsun Atlı Binicilik Spor Tesisleri'nde düzenlenen yarışlar, çeşitli kategorilerde yapılıyor. Türkiye Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Murat Batur, gazetecilere yaptığı açıklamada, binicilik sporunu yaygınlaştırmak, at sevgisini geliştirmek istediklerini söyledi.Binicilik sporunu yaygınlaştırmak için 3 yıl önce Anadolu Ligi'ni başlattıklarını belirten Türkiye Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Murat Batur, "İlk yıl 5 ilde, ardından 6 ilde yarışlar düzenledik. Bu yıl 11 ayak üzerinden 10 ilde yarışmalar düzenliyoruz. Geçen hafta Gaziantep'teydik. Bu hafta Samsun'dayız, gelecek hafta da Van'da olacağız. En büyük amacımız içinde at sevgisi olan herkesin binicilik sporuna ilgisini sağlamak." dedi.

Türkiye Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Murat Batur, geçmişten gelen büyük bir yanlış algı bulunduğunu, bu sporun pahalı bir spor dalı olmadığını vurgulayarak, "Profesyonel yapılan her spor pahalıdır ancak at sevisi içinde olan herkes bunu yapabilir. Bu konuda belediyelerimizin, federasyonumuzun herkese açık imkanları var." ifadesini kullandı. Samsun'da düzenlenen Binicilikte Engel Atlama Anadolu Ligi 7'inci ayak yarışları yarın sona erecek yarışlarda derece elde edenlere çeşitli ödüller verilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak Çarşamba'nın sekiz köşe kasketini başına taktı

Samsun Valisi Osman Kaymak Çarşamba'nın sekiz köşe kasketini başına taktı