25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA ENGELLİ VATANDAŞLARA SU FATURALARI O TARİHTEN SONRA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ GELECEK

Samsun'da engelli vatandaşlara su faturaları o tarihten sonra yüzde 50 indirimli gelecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Samsun'da engelli vatandaşlara su faturalarının yüzde 50 oranında indirimli geleceğini açıkladı.

04 Aralık 2018 Salı 13:23 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, engelli vatandaşlar için su fiyatlarında yüzde 50 oranında indirime gidildiğini, indirimli su faturalarının ise 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren uygulanacağını söyledi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yaptığı açıklamada engelli vatandaşlar için aldıkları karar kapsamında yüzde 50 oranında su faturalarında indirime gittiklerini açıkladı.

HER TÜRLÜ GEREKSİNİMLERİ İÇİN
Samsun'da 1 Ocak 2019 tarihinde itibaren 'Engelli vatandaşlara yüzde 50 su indirim' uygulamasının başlayacağını hatırlatan Zihni Şahin, "Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Bizler de birer engelli adayıyız. Bu nedenle engellilerimize her an destek olmalı onları engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz. Engellilerimiz kendilerini geliştirme, günlük yaşama adapte olabilme adına gayret sarf etmekte, bizler de bu anlamda toplumumuzdan kaynaklanan engelleri fark ederek bu engelleri bertaraf edebilmeli, onlara olanaklar sunarak destek olmalıyız. Özürlü vatandaşlarımızı engellerinden dolayı toplumdan ayrıştırmadan onların özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde hareket etmeliyiz. Bu nedenle engelli vatandaşlarımıza yönelik 'suda yüzde 50 indirim' uygulamasını başlatıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DUYARLILIĞI
Başkan Zihni Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı duyurada ise, "Çok değerli hemşehrilerim.... 
Sevgili engelli vatandaşlarımız...  Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde daha önce aldığımız bir kararı yeniden hatırlatmak isterim. Başta 'Dünya Lideri' Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere engelli vatandaşlarımıza olan duyarlılığımıza uygun olarak, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren engelli vatandaşlarımız için su ücreti yüzde 50 indirimli olacak. Bu vesileyle ve bu duygularla başta Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan engelli personelimizin ve tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü bir kez daha  kutlarım. Saygılarımla arz ederim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun MHP'den flaş açıklama: Samsun bizi bekliyor güçlü adaylarla geliyoruz

Samsun MHP'den flaş açıklama: Samsun bizi bekliyor güçlü adaylarla geliyoruz