25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA EŞİNİ 25 KEZ BIÇAKLAYIP ÖLDÜREN CANİ KOCA İLE İLGİLİ DUYGULARA TERCÜMAN OLAN YAZI

Samsun'da eşini 25 kez bıçaklayıp öldüren cani koca ile ilgili duygulara tercüman olan yazı

Samsun'da Haber Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, boşanmak üzere olduğu eşini 25 kez bıçaklayarak öldüren cani kocaya, "Tüküreyim öyle erkekliğin içine" diyerek seslendi.

03 Aralık 2018 Pazartesi 18:39 GÜNCEL

Samsun'da Haber Medya Grubuna bağlı Haber Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, eşini 25 kez bıçaklayarak öldüren cani koca ile ilgili yazdığı köşe yazısında adeta duygulara tercüman oldu.


Tüküreyim öyle erkekliğin içine başlıklı köşe yazısında Samsun'da boşanmak üzere olduğu eşini hastane otoparkında 25 kez bıçaklayarak öldüren cani kocayı kaleme alan Osman Kara, Türkiye'ye dehşete düşüren olayla ilgili,  "Hayır, biz bu değiliz… Biz bu değiliz… Biz bu olamayız… Olmamalıyız da…" dedi.

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, yazdığı köşe yazısında şunları dile getirdi.

TÜKÜREYİM ÖYLE ERKEKLİĞİN İÇİNE

Tüküreyim öyle erkekliğin içine. Tüküreyim öyle adamlığa. Bir adam, sözde bir adam, hem de bir erkek, sözde bir erkek ve bir kadın ve bir bıçak…

Bir kol geriliyor bir kol menteşesinden boşanmış bir yay gibi ileriye fırlıyor ve bir bıçak bir vücuda giriyor. Giriyor çıkıyor… Yetmiyor bir daha giriyor bir daha çıkıyor… Ne kol yoruluyor ne bıçak köreliyor. Ve kadın on dokuz bıçak darbesiyle kanlar içinde yere seriliyor.

Lanet olsun böylesi erkekliğe… Lanet olsun bu anlayışa… Ve lanet olsun insanların insan kılıklılar tarafından insanlık dışı cinayetlere kurban verildiği bu dünyaya…

Ne kadını suçlamak ne de erkeği lanetlemek tek başına çözümdür. Gücün merhameti, nefretin sevgiyi, ihtirasın sabrı, alayişin sadeliği, ihanetin sadakati kovduğu ve tüm değerlerin hızla değersizleştiği bir dünyaya ha vardık ha varacağız. Belki de çoktan vardık da, kabullenmek zor olduğu için itiraf edemiyoruz.

Geldik gidiyoruz, yolun çoğu bitti azı kaldı. Her geçen gün serseriliğin, yiğitliğin yerini alışını, nezaketin, zarafetin ve kibarlığın, kabalığın, nobranlığın, küstahlığın ayakları altında can çekişmesini görmek son demlerini yaşadığım hayatımın en büyük acısı.

Böyle değildik, nasıl böyle olduk? Özü kabuğa, mazrufu zarfa, niteliği niceliğe böyle kolay nasıl kurban verdik? Görece olarak daha yoksulduk belki ama gözümüz çok daha toktu. Biz o az olanı da bugünün çoğu varsılında daha büyük bir cömertlikle paylaşırdık. Yüreğimiz hepten eşindi, dostundu, yoldaşındı, kısacası insanındı, insan olanındı.

Başka bir şey yazacaktım bugün bu sütunda; yazmıştım da. Haber Müdürümüz Irmak aradı “bir kadın on dokuz yerinden bıçaklandı bu kentte”” dedi. “Onu manşet yapacağım” dedi. Ve ben yazımı değiştirdim. O kanlı bıçak sadece adını bilmediğim herhangi bir kadını öldürmedi, o kanlı bıçak tüm erkekliği, hayır sadece erkekliği de değil, tüm insanlığı öldürdü.

Lanet olsun böyle erkeliğe… Lanet olsun böyle insanlığa… Ve lanet olsun böyle dünyaya…

Hayır, biz bu değiliz… Biz bu değiliz… Biz bu olamayız… Olmamalıyız da…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da görme engelli meclis üyesi aday adayı Ufuk Gürbüz, CHP'den başvurusunu geri aldı

Samsun'da görme engelli meclis üyesi aday adayı Ufuk Gürbüz, CHP'den başvurusunu geri aldı