17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA ESKİ EŞİNİ ÖLDÜRESİYE DÖVEN İBRAHİM ZARAP İLE İLGİLİ ADALET BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap ile ilgili Adalet Bakanı açıklama yaptı

Samsun'un Canik ilçesinde 3 yıl önce boşandığı eski eşini gece saatlerinde sokak ortasında öldüresiye döven İbrahim Zarap ile ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül açıklama yaptı.

07 Mart 2021 Pazar 02:21 GÜNCEL

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Samsun'un Canik ilçesinde çocuğunun gözü önünde boşandığı eşini öldüresiye döverek infial yaratan İbrahim Zarap ile ilgili açıklamasında, "Yanına kar kalmayacak" dedi.


Samsun'un Canik ilçesi Karşıyaka mahallesinde gece saatlerinde çekilen görüntülerde yerde yatan bir kadına tekmeler atan bir şahsın video görüntüleri sosyal medyada yayılmış ve görüntüleri izleyenler bu duruma tepki göstermişti. Adalet Bakanı Gül ise Canik ilçesinde yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Samsun'da kadına karşı şiddetin en aşağılık örneklerinden birinin sergilendiği olay hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık talimatıyla fail yakalanarak gözaltına alındı. Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kar kalmayacak" dedi.

Öte yandan İbrahim Zarap'ın sokak ortasında acımasızca dövdüğü E.M'den 3 yıl önce boşandığı bildirildi. 

Samsun Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü'de olayla ilgili "06.03.2021 Cumartesi günü akşam saatlerinde İlimizde meydana gelen kadına yönelik şiddet olayıyla ilgili olarak; Saat: 21.00 sıralarında Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesinde İ.Z. isimli şahıs, eski eşi E.M.’yi darp etmiş ve ihbar üzerine olay yerine giden kolluk kuvvetlerimiz tarafından İ.Z. gözaltına alınmış olup soruşturma devam etmektedir. Kafasında darbeler olduğu belirlenen ve kaldırıldığı hastanede tedavisi devam eden müşteki E.M.’nin durumu yakinen takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik ilçesinde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap tutuklandı

Samsun'un Canik ilçesinde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap tutuklandı