19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA ESKİ RUH VE SİNİR HASTANESİ ALANINA NEŞTER VURULACAK

Samsun'da eski Ruh ve Sinir Hastanesi alanına neşter vurulacak

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin olduğu alana neşter vurulacak. Samsun'da ki eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin alanı yaşam alanı haline getirilecek.

09 Haziran 2020 Salı 16:30 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin alanı ve içinde bulunduğu yerleşkeye neşter vurulacağı açıklandı.


2007 yılında büyük bir yangın yaşayan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin içinde bulunduğu yerleşkede idari bina,  tarihi ve ahşah yapıdan oluşuyor. Samsun eski havaalanının olduğu alana yapılan yeni Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin ardından atıl kalan eski bina ve yerleşkesi uzun süredir atıl durumdaydı. 

İlkadım ilçesinde bulunan eski Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin olduğu yerleşke ile ilgili bir açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bu alanın yaşam alanına çevrileceğini belirterek,  "Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin olduğu yere kadın ve çocuklarımız için bir sosyal yaşam alanı yapılacak. Ve yine eski havaalanının olduğu bölgede bir kamu kampüsü için talebimiz var. Onu da bu sene gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi değişti! İşte Samsun'un yeni Valisi

Samsun Valisi değişti! İşte Samsun'un yeni Valisi