21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA EVİM MAĞDURLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SESLENDİ

Samsun'da Evim mağdurları Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi

Samsun'da TMSF'nin el koyduğu Evim mağdurları bir araya gelerek Büyük Cami önünde yaptıkları açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, "Sorunumuzun acilen çözülmesini talep ediyoruz." dedi.

19 Aralık 2021 Pazar 17:53 GÜNCEL

Samsun'da Evim mağdurları, düzenledikleri basın açıklamasında helal paralarının TMSF tarafından geri iade edilmesini istedi.


Samsun'un İlkadım ilçesi Büyük Cami önünde bir araya gelen Evim mağdurları, 54 bin kişinin Evim mağduru olduğunu belirterek, haklarının verilmesini talep etti. 

Büyük Cami önünde açıklama yapan Evim mağdurları yaptıkları açıklamada, TMSF ve BDDK'nın haklarını vermediğini belirterek. "Bizler 2 Temmuz 2021 günü Cumhurbaşkanlığı kararı ile resmi gazetede yayımlanarak tasfiyesine karar verilen faizsiz finans kurumları üyeleriyiz. Belirtildiği üzere alınan bu tasfiye kararı her ne kadar mağduriyet engellemek için alınmış olsa da geldiğimiz an itibari ile her geçen gün mağduriyetimiz büyümektedir. 2 Temmuz 2021 günü elli dört bin insanın tek bir düzenleme ile bütün alın terine, helal lokmasına el konulduğu gün olarak tarihimizin sayfalarında yerini aldı. Tek bir imza ile binlerce insanın mağduriyetine sebep olan kadrolarınız bu haklı feryadı duymak zorundadır. Bu yapılan yanlış düzenlemenin hak gaspına sebep olduğu açıkça ortadayken bu durumu görmezden gelmenizde bir o kadar manidardır. Çünkü, görev verdiğiniz TMSF ve BDDK milletin hakkını kapalı kasalarına kaldırdı geri iade etmiyor. Elli dört bin insanın alın terini kendi keyfi uygulamaları ile yok ediyor ve vatandaş lehine hiçbir iş yapmıyor" dedi.Yaptıkları açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Samsundaki Evim mağdurları, şunları dile getirdi.
"Sayın Cumhurbaşkanımız, sizler mazlumun, mağdurun yanındasınız hiç bir yerde vatandaşını mağdur etmeyen devletimiz bizi görmezden gelmemeli. Bizler ne aldanan olmak istedik ne de aldatan olduk niyetimiz halisken ortada kaldık. Bizler haklıyız ve dahi mağdur değilken mağdur edildik. Bizleri duymadık, görmedik ve bilmiyoruz diyerek yok sayamazsınız. Sorun sadece bizim sorunumuz değil. Bu sorun bir memleket meselesi olarak karşınızda duruyor. Artık ne bekleyecek gücümüz ne de tahammül edecek sabrımız kalmadı. Biz biliyoruz devletimiz büyük, devletimiz kudretli ve de hem mağduru korur hem mazlumu kollar. Büyük devlet olmak bunu iktiza ederken bu sorunumuzun acilen çözülmesini talep ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaç kişi evlendi, kaç kişi boşandı? Rakamlar korkunç!

Samsun'da kaç kişi evlendi, kaç kişi boşandı? Rakamlar korkunç!