25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA EVKUR YAPI KULLANMA İZNİ VE İŞLETME RUHSATI OLMADAN MAĞAZA AÇTI

Samsun'da EVKUR yapı kullanma izni ve işletme ruhsatı olmadan mağaza açtı

Samsun'da eski Konak Sineması yıkılarak yerine yapılan binada EVKUR mağazasının yapı kullanma izin belgesi olmadan, işletme ruhsatı olmadan açılış yapması tepkilere neden oldu.

22 Şubat 2020 Cumartesi 12:51 GÜNCEL

Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, eski Konak Sinemasının olduğu yere yapılan binada açılış yapan EVKUR Mağazasının yapı kullanma izni ve işletme ruhsatı olmadığını açıkladı.


İlkadım ilçesinde yer alan Mecidiye Çarşısının girişinde (Eski Konak Sinemasının olduğu alan) yapımı devam eden binanın altında EVKUR mağazasını açılışını yaptı. Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu ise Gazete Gerçek'e yaptığı açıklamada, söz konusu mağazanın yapı kullanma izni olmadığını, işletme ruhsatının da bulunmadığını açıklayarak, "Samsun'u sahipsiz köy bellemişler" diyerek duruma tepki gösterdi.

Gazete Gerçek'in özel haberine göre Mimarlar Odası Başkanı Memişoğlu, eski Konak Sinemasının olduğu alanda yapılan binada açılan EVKUR Mağazası ile ilgili açıklamasında, "İnşaatı tamamlanmamış yapının zemin katı, yapı kullanma izin bölgesi ve işletme ruhsatı olmamasına rağmen törenle açılıyor. Konstrüksiyon bölümü buranın saçağı olarak kaplanmak sureti ile kullanılıyor, yapı kullanma izin belgesi ve işletme ruhsatı olmadan iş yeri açmak bu kadar mı kolay. Belli ki bu firma da Samsun'u sahipsiz köy bellemiş" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

24 Şubat 2020 Pazartesi 08:38

Benzer durum 2.bulvardaki halk markette de var gibi gibi, altta market işliyor üstte inşaat devam ediyor...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Akif Çağatay Kılıç vefat eden babası Sinan Kılıç'ı toprağa verdi

Akif Çağatay Kılıç vefat eden babası Sinan Kılıç'ı toprağa verdi