24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA FATİH MAHALLESİ SAKİNLERİ 15 TEMMUZ GECESİ MEYDANA BÖYLE İNDİ

Samsun'da Fatih mahallesi sakinleri 15 Temmuz gecesi meydana böyle indi

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü gecesi Fatih mahallesi sakinleri ellerinde meşaleler ile Cumhuriyet Meydanına indi.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 14:20 GÜNCEL

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde İlkadım ilçesine bağlı Fatih mahallesi sakinleri ellerinde 'Fatih'in Torunları' yazılı pankart ve meşalelerle Cumhuriyet Meydanına indi.


Samsun'un İlkadım ilçesi Fatih mahallesi sakinleri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde unutulmaz bir olaya imza attı. İlkadım ilçesine bağlı Fatih mahallesinde toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde ellerinde meşalelerle mahalleden başlayarak  Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. 

Samsun-Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliklerine Fatih mahallesinden yürüyerek katılan vatandaşların bu davranışı büyük coşku yarattı.Öte yandan Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek sözü ile milletin sokaklara döküldüklerini söyleyen Fatih Mahallesi Muhtarı Tonguç Ali Anıl, "O hain gecede, tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da milletimiz omuz omuza verdi. Söz konusu vatan olduğunda, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Fatih Mahallesi sakinleri, o akşam da en önde meydana koştu. İki yıl önce sokaklara ilk çıkan, meydanda yerini ilk alan Fatih Mahallesi sakinleri olmuştu. Bu akşam da gelenek bozulmadı. Dün, bugün ya da yarın milletimize, devletimize yönelik her saldırıya aynı duruşu göstereceğiz. Tüm mahalle sakinlerimize, bu birlik ve beraberlik için teşekkür ediyorum. Fatih’in torunları bir kez daha kendilerini gösterdi" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da iğrenç olay! 69 yaşındaki yaşlı kadına tecavüz girişimi!

Samsun'da iğrenç olay! 69 yaşındaki yaşlı kadına tecavüz girişimi!