15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ'DEN EL KONULAN O ŞİRKETLER SAHİPLERİNE GERİ İADE EDİLDİ

Samsun'da FETÖ'den el konulan o şirketler sahiplerine geri iade edildi

Samsun'da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan iş adamları Hüseyin Tozlu, Tayfur Yeşildal ve Ahmet Çakır'ın el konulan şirketleri geri iade edildi.

18 Ekim 2018 Perşembe 12:19 GÜNCEL

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan işadamları Hüseyin Tozlu, Tayfur Yeşildal ile tutuksuz yargılanan Ahmet Çakır'ın kayyum atanarak el konulan ve TMSF'ye devredilen şirketleri sahiplerine geri iade edildi.


Samsun'da yayınlanan Haber Gazetesinden Barış Budanoğlu'nun özel haberine göre FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve Samsun'da şirketleri bulunan 3 işadamına ait 4 şirket geri iade edildi. Sahiplerine geri iade edilen şirketler arasında Hüseyin Tozlu'ya ait Tozlu Giyim ile Diesre, Tayfur Yeşildal'a ait Yeşildal Hırdavat, Ahmet Çakır'a ait Simit Center bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Samsun'da işadamları Hüseyin Tozlu, Tayfur Yeşildal tutuklanmış, Ahmet Çakır'ın ise tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. 15 Temmuz hain darbe kalkışması sonrası tutuklanan Tozlu Giyim'in sahibi Hüseyin Tozlu ile Yeşildal Hırdavat'ın sahibi Tayfur Yeşildal geçtiğimiz aylarda mahkeme tarafından tahliye edilmişti.

Haber Gazetesi muhabiri Barış Budanoğlu'nun imzası ile 'Sahipleri hapiste şirketler iade' başlığı ile yayınlanan manşet haberde, ise iade edilen şirkitlerle ilgili şu  bilgiler verildi.

Samsun'un bilinen firmalarından Tozlu Giyim ile Diesre, Yeşildal Hırdavat ve Simit Center'in yönetimi Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) bağlantısı nedeniyle Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmişti. Tozlu Giyim ve Diesre sahibi Hüseyin Tozlu, Yeşildal Hırdavat sahibi Tayfur Yeşildal ve Simit Center sahibi Ahmet Çakır, yargılandıkları mahkemece cezaya çarptırılmışlardı. TMSF'nin kararı dün kayyum heyeti tarafından uygulandı ve firmalar sahiplerine iade edildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde engelli vatandaşın evinin önüne parke yol yapıldı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde engelli vatandaşın evinin önüne parke yol yapıldı