25 Mayıs 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA FETÖ'DEN HAPİS CEZASI ALAN ESKİ VALİ YARDIMCISI METİN BORAZAN AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da FETÖ'den hapis cezası alan eski Vali Yardımcısı Metin Borazan açıklama yaptı

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ soruşturması kapsamında önce tutuklanıp daha sonra tutuksuz yargılanan meslekten ihraç Samsun eski Vali Metin Borazan açıklama yaptı.

12 Aralık 2018 Çarşamba 14:25 GÜNCEL

Samsun'da meslekten ihraç edilen eski Vali Yardımcısı Metin Borazan, tutuksuz yargılandığı son duruşmada 6 yıl 3 ay hapis cezası alması ile ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Bu bir madalyadır" dedi.


Samsun 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılandığı dava ile ilgili hakkında verilen 6 yıl 3 ay hapis cezası ve duruşmada söylediği "Suç işlemediğimden dolayı etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemiyorum, suçsuzum. Beraatimi talep ederim. 2014 yılında Bank Asya'da vadesiz hesap açmıştım. Kızım okula gideceği için ona para göndermek amacıyla açmıştım. Kesinlikle terörizmin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet etmiş değilim. 5 çocuğum var ve maddi durumum iyi değildir"  sözleri ile ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Samsun eski Vali Yardımcısı Metin Borazan, son duruşmaya katılmadığını ve bu söz konusu sözleri ise kullanmadığını kaydetti.Aldığı hapis cezası için "Bu bir madalyadır" diyen meslekten ihraç eski Vali Yardımcısı Metin Borazan, sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Bank Asya'da hesap açmaktan dolayı 6 yıl hapis. Geçmiş olsun diye yazmayın, üzülmeyin. Bu bir madalyadır. Hukuk geldiğinde bağımsız yargı elbette gereğini yapacaktır. (Mahkemeye gitmedim ve o sözleri de kullanmadım. Daha benim bile görmediğim kararı köstebekleriyle ele geçiren Anadolu Ajansı yalan haber yayınlıyor. Savunma için ek süre talebimi dilekçeyle iletmiştim. İlgi duyanlar için savunmalarımı ileride seri halinde yayınlayacağım. Romayı nasıl yaktığımı, F16'yı nasıl kullandığımı vs öğreneceksiniz ve 'bağımsız' yargıyı alkışlayacaksınız) dedi.

Öte yandan Metin Borazan açıklamasında kendisi ile ilgili Anadolu Ajansına abonelerine servis ettiği haber için tepki gösterirken, söylemediğini iddia ettiği sözlerin mahkeme tutanaklarında yer alması dikkati çekti.

İşte o mahkeme tutanakları..YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da açık cezaevinden izinli çıkan şahıs uyuşturucu haplarla yakalandı

Samsun'da açık cezaevinden izinli çıkan şahıs uyuşturucu haplarla yakalandı