05 Ağustos 2021 Perşembe

SAMSUN'DA GEÇİM SIKINTISI YAŞAYAN ENGELLİ VATANDAŞ AKÜLÜ ARACINI SATIŞA ÇIKARTTI

Samsun'da geçim sıkıntısı yaşayan engelli vatandaş akülü aracını satışa çıkarttı

Samsun'un Atakum ilçesinde yüzde 97 oranında engelli olan iki çocuk babası Davut Demirtaş,ilaç masraflarını ve ailesinin geçimini karşılayabilmek için 10 bin lira kredi ile satın aldığı akülü aracını satışa çıkarttı.

02 Temmuz 2019 Salı 11:12 GÜNCEL

Samsun'da iki çocuk babası olan bedensel engelli Davut Demirtaş, yaşadığı geçim sıkıntısı nedeniyle banka kredisi ile satın aldığı akülü aracını satılığa çıkarttı.


Samsun’un Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de bir inşaatta çalışırken geçirdiği kaza sonucu yüzde 97 bedensel engelli olan Davut Demirtaş’a, 2011 yılından bu yana eşi bakıyor. Kendisinin devletten aldığı emekli maaşı ve eşinin aldığı evde bakım ücretinin masraflarını karşılamadığını söyleyen Davut Demirtaş, bazı masraflarını karşılamak için halen taksitini ödemeye devam ettiği 13 bin TL değerindeki akülü aracını 10 bin liraya satıyor. 

MASRAFLARIMIZA PARA YETMİYOR
diyekonustu.com'a konuşan Davut Demirtaş, “Engelli olmadan önce inşaatlarda çalışıyordum. 5 Nisan 2011 tarihinde Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de talihsiz bir kaza geçirdim. Kaza sonrası yüzde 97 oranında engelli oldum. İş kazasından dolayı emekli oldum. O günden buyana bana eşim bakıyor. Eşim devletten bakım aylığı alıyor ve benim de emekli maaşım var. Ancak masraflarımıza bu paralar yetmiyor. Benim gibi hastalarda oturmaktan dolayı, vücudunun belli bölgelerinde yaralar çıkıyor. Bunun için de bazı ilaçlar gerekiyor. Bu ilaçların ücretlerini karşılamakta zorlanıyoruz” diye konuştu.

10 BİN LİRAYA BİLE RAZIYIM 
Bir kız ve bir erkek çocuk babası Davut Demirtaş, “Engelli olduktan sonra, borç aldığım bilezikleri bozdurdum ve gerisini bankadan kredi çekerek, 10 bin liraya bir akülü araç aldım. Şu anda taksitini halen 207 TL olarak ödüyorum ve yaklaşık 10 taksitim kaldı. Sorun taksitleri değil, ancak ilaç masraflarım ve aile geçimimden dolayı para yetmiyor. Engelli olmak çok pahalı. Bir akülü araç, 10 bin liradan aşağı değil. Ben aracımda bazı değişiklikler ve bakımlar da yaptım. Şu anda değeri 13 bin lira. Ancak paraya ihtiyacım var. 10 bin lira bile veren olursa razıyım” şeklinde konuştu.

Davut Demirtaş, ailesinin geçimine yardımcı olmak için zaman zaman anahtarlık, tesbih, çakmak ve süs eşyaları da satıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir: Haktan, hukuktan ayrılmayacağız

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir: Haktan, hukuktan ayrılmayacağız