12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA GENELGEYE RAĞMEN TRAMVAYLARA BİNEN YOLCUYA HES KODU SORULMUYOR

Samsun'da genelgeye rağmen tramvaylara binen yolcuya HES kodu sorulmuyor

Samsun'da İçişleri Bakanlığı genelgesine rağmen toplu taşıma ve tramvaylara binen yolculara HES kodu sorulmadığı gündeme geldi.

15 Ekim 2020 Perşembe 11:19 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs genelgesine rağmen SAMULAŞ A.Ş bünyesinde bulunan tramvay ve toplu taşıma araçlarında yolculara HES kodu sorgusu yapılmadığı ortaya çıktı.


İçişleri Bakanlığı bir süre önce tramvay ve toplu taşıma araçlarında yaşanan sosyal mesafea sorunu nedeni ile bu ulaşım araçları için HES kodu uygulaması zorunluluğu getirmişti. Bu zorunluluğa rağmen Samsun'da SAMULAŞ A.Ş'nin tramvay ve halk otobüslerinde yolculara HES kodu sorgusu yaptırmadığı, yolcuların ise tramvay ve halk otobüslerine hiç bir denetimden geçmeden binmeye devam ettikleri gündeme geldi.

TRAMVAYLARDA HES KODU SORGULANMIYOR
Samsun Gazetesi bünyesinde bulunan Samsun Canlı Haber ekibinden Emre Öncel ve Esra Vural, tramvay duraklarına giderek yolculara HES kodu sorgusu yapılıp yapılmadığını görüntüledi.  Tramvay içinden de görüntüler yayınlayan Samsun Canlı Haber, tramvaylarda yine aşırı derecede ayakta yolcu bulunduğunu ve tramvay duraklarında ise yolculara genelgeye rağmen HES kodu sorgusu yapılmadığını kamuoyuna gösterdi. Samsun Gazetesi de bugün bu konuyu, 'Başına buyruk SAMULAŞ. Ne genelge dinliyor ne de uyarı' başlığı ile manşet haber olarak yayınladı.

BAŞKAN DEMİR NE DEMİŞTİ
Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, önceki günlerde yapılan meclis toplantısında tramvaylarla ilgili gündeme gelen haberlere tepki göstererek, tramvaylarda denetimlerin yapıldığını belirterek, tramvayların kapasitesinin yarısı kadar yolcu aldığını ancak basının yapacak başka bir haber bulamadığını bu nedenle ayaktaki yolcuları görüntüleyerek haber yaptığını dile getirmişti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bulunan ortaokulda Covid-19 panigi! Vaka sayısı 6'ya yükseldi

Samsun'da bulunan ortaokulda Covid-19 panigi! Vaka sayısı 6'ya yükseldi