19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA GO-KART ARACINDA KAFA DERİSİ YÜZÜLEN TÜRKMEN ÖĞRENCİNİN SON SAĞLIK DURUMU AÇIKLANDI

Samsun'da Go-Kart aracında kafa derisi yüzülen Türkmen öğrencinin son sağlık durumu açıklandı

Samsun'da Go-Kart aracının tekerleğine saçı dolanan ve saç derisi yüzülen Nurjemal Annalyyeva'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu açıklandı.

20 Temmuz 2018 Cuma 20:17 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Batı Park sahasında bulunan pistte bindiği Go-Kart aracının tekerlerine saçları dolaşan ve saç derisi yüzülen Nurjemal Annalyyeva'nın ameliyatla kafa derisinini yerine dikildiği açıklandı.


Samsun'da yaşanan Go-Kart faciasında saç derisi yüzülen  22 yaşındaki Türkmenistan uyruklu OMÜ Biyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurjemal Annalyyeva feci şekilde yaralanmıştı. Kullandığı Go-Kart aracının tekerlerine saçlarının dolaşması sonucu saç derisi yüzülen Türkmenistan uyruklu üniversite öğrencisi Nurjemal Annalyyeva, OMÜ Tıp Fakültesine kaldırılarak ameliyata alındı.

Saç derisi yüzülen Nurjemal Annalyyeva'nın  son sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recep Sancak ile OMÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tekin Şimşek, go-kart pistinde yaralanan Türkmenistan uyruklu OMÜ Biyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurjemal Annalyyeva'nın (22) sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Hastanın saçlarının go-kart aracının tekerleğine dolanması nedeniyle saçlı deride büyük hasar oluştuğunu vurgulayan Recep Sancak, saç derisi yüzülen Annalyyeva'nın Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlayan Yağmur tarafından acil olarak ameliyata alındığını anlattı.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recep Sancak, yaptığı açıklamada saç derisi yüzülen üniversite öğrencisi ile ilgili  "Ameliyatta saçlı deri onarılarak yerine dikildi. Geldiğinde genel durumu kötü olduğu için bir müddet solunum cihazına bağlı tutuldu. Şimdi cihazdan çıkarıldı ancak durumu ciddiyetini koruyor." dedi.

Doç. Dr. Şimşek ise hastanın tedavisinin devam ettiğini, bu sürecin birkaç hafta süreceğini aktardı.

Samsun'da dün Batıpark'taki pistte go-kart aracıyla yarışan Annalyyeva'nın, bu sırada saçlarının lastiğe dolanması sonucu kafa derisinde hasar oluşmuştu. Yaralı kadın, hastaneye kaldırılarak tedaviye alınmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TBMM eski Başkanı Kahraman Samsun'da Atakum Belediyesinin 8 projesinin açılışını yaptı

TBMM eski Başkanı Kahraman Samsun'da Atakum Belediyesinin 8 projesinin açılışını yaptı