21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI SKANDALI! BAŞKANDA, İŞİ ORGANİZE EDENDE MAĞDURUM DİYOR

Samsun'da göçmen kaçakçılığı skandalı! Başkanda, işi organize edende mağdurum diyor

Samsun'da Yakakent Belediyesinde yaşanan gri pasaport ile göçmen kaçakçılığı skandalında belediye başkanı Hüseyin Kıyma'da, 63 kişinin yurt dışına gönderilmesi olayını organize eden R.U'da 'Mağdurum' diyor..

30 Kasım 2021 Salı 18:19 GÜNCEL

Samsun'un Yakakent İlçe Belediyesinin karıştığı gri pasaport ile 63 kişinin yurt dışına gönderilmesi olayında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayla ilgili Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve başkan yardımcısı Hüseyin Yiğit hakkında soruşturma izni verirken, belediye başkanı Kıyma daha önce yaptığı açıklamada olayın mağduru olduğunu ifade etmişti.

Çoğunluğu Güneydoğulu 63 kişinin çeşitli etkinliklere katılım adı altında Yakakent Belediyesi üzerinden çıkartılan gri pasaport ile, yurt dışına gönderilmesi olayını organize ettiği gündeme gelen R.U isimli bayanda, organizeyi boşanmak istediği eşinin yaptığını belirterek mağdur olduğunu açıkladı.

ŞOK İDDİALAR ORTAYA ATILDI
Gri pasaport ile yurt dışına götürülen 63 kişiden kişi başı 10 bin dolar alındığı iddiaları da ortaya atılırken, Yakakent Belediyesi ile söz konusu projeyi gerçekleştiren R.U isimli bayan hakkında da şok edici iddialar ortaya atıldı. R.U'nun Samsun ve başka şehirlerde bir çok kişiyi maddi manevi mağdur ettiği öne sürülürken, geçmiş yıllarda AK Parti Samsun milletvekili aday adayı olan R.U'nun bir çok kişiye ise eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Samsun eski Milletvekili Musa Uzunkaya'nın akrabası olduğu yönünde sözler söylediği gündeme geldi.

İSMAİL KAHRAMAN: R.U İLE AKRABALIĞIMIZ YOK
Bu iddia ile ilgili irtibat kurduğumuz TBMM eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman, R.U ile hiç bir akrabalık bağının olmadığını söylerken, "Babası eski dostumuzdur. Ben babasını tanırım. İsmimiz böyle işlerde kullanılıyorsa yazıklar olsun" dedi.

UZUNKAYA: AKRABALIĞIM YOK
AK Parti Samsun eski Milletvekili Musa Uzunkaya'da, R.U ile akrabalığının olmadığını belirterek, babasının eski belediye başkanı olduğunu, R.U ile hiç bir kan bağının olmadığına dikkati çekti.

Öte yandan Yakakent Belediyesindeki göçmen kaçakçılığı olayı ile ismi gündeme gelen R.U'nun bir dönem görev yaptığı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin de adını kullandığı iddialar arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Uğur

30 Kasım 2021 Salı 19:43

Hiç şaşırmadım kaçırdıkları kişiler terör örgütü fetöyle bağlantısı olan kişilermi merak ediyorum daha kimler çıkar bu işin altından ama bu olayı örtbas ederler göründe bakın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TSO'dan asgari ücret açıklaması! Vergi kaldırılmalı, asgari ücret 4 bin TL olmalı

Samsun TSO'dan asgari ücret açıklaması! Vergi kaldırılmalı, asgari ücret 4 bin TL olmalı