21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA GÖREV YAPACAK OLAN 153 BEKÇİ İÇİN YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

Samsun'da görev yapacak olan 153 bekçi için yemin töreni düzenlendi

Samsun Emniyet Müdürlüğü binası şehirde görev yapacak olan 153 mahalle ve çarşı bekçisi için yemin töreni düzenlendi. Samsun'da yemin eden bekçiler, görevlerine başladı.

04 Haziran 2018 Pazartesi 17:07 GÜNCEL

Samsun'da, 250 kişinin işe alınacağı bekçilik sınavına 3 bin kişinin başvuru yaptığı açıklanırken, bekçi olmaya hak kazanan 153 kişi için Samsun Emniyet Müdürlüğü binası önünde yemin töreni düzenlendi.


Samsun'da İçişleri Bakanlığınca il genelindeki emniyet müdürlükleri bünyesinde çalıştırılacak 153 mahalle ve çarşı bekçisi için eğitimlerinin ardından, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü binası önünde yapılan törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında 153 bekçi, Türk bayraklarıyla donatılan masalara ellerini koyup, yemin etti. Samsun Valisi Osman Kaymak, yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir televizyon programında ülke genelinde 30 bin bekçi alınacağını söylediğini hatırlattı.

Bekçilere yeni görevlerinin hayırlı olmasını dileyen Samsun Valisi Osman Kaymak, "Allah utandırmasın. Şurası çok önemli. Yeni bir göreve başlıyorsunuz. Fakat siz, bu sınavlardan geçerken ilk başlarda 250 kişi alacakken bu kadroya 2 bin 500, 3 bin kişi müracaat etti. Biz bu sınavları yaparken de kesinlikle bir ayrım yapmadan, gerçekten siz bileğinizin gücüyle buralara kadar geldiniz." dedi.

Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, çarşı ve mahalle bekçiliği müessesesinin yeniden canlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar çerçevesinde ilk planda 250 kişilik kadro tahsis edildiğini, planlamaya uygun olarak imtihanlar çerçevesinde bu göreve hak kazanan 153 bekçinin göreve başladığını kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da emekli astsubay iş yerinde silahla kafasına ateş etti!

Samsun Bafra'da emekli astsubay iş yerinde silahla kafasına ateş etti!