18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN'DA GÖRME ENGELLİLER İÇİN KALDIRIMLARA YAPILAN SARI BANTLAR İŞGAL ALTINDA

Samsun'da görme engelliler için kaldırımlara yapılan sarı bantlar işgal altında

Samsun'da görme engelliler için kaldırımlara yapılan sarı ve kabartmalı bantlar, duyarsız araç sürücüleri tarafından işgal ediliyor.

09 Ağustos 2018 Perşembe 12:19 GÜNCEL

Samsun'da kural tanımaz araç sürücüleri, görme engelliler için kaldırımlara yapılan sarı ve kabartmalı bantların üzerine araçlarını park ediyor.


Samsun Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada  kural tanımaz araç sürücülerine son bir hafta içerisinde 81 bin 622 TL para cezası uygulandığını açıklamıştı. Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, trafikte drift yapan, egzos patlatan, tehlikeli şekilde şerit değiştiren, makas atan 280 araç sürücüsüne para cezası uygulandığını duyurmuştu. Ancak Samsun'da kuralları hiçe sayan ve can güvenliğini tehlikeye düşüren duyarsız araç sürücülerine uygulanan cezalara rağmen, özellikle engelli yolları ve yaya geçitlerinin üzerine park edilen araçlara bir yaptırım uygulanmaması tepki çekiyor.Samsun'un İlkadım ilçesi Gençlik caddesi üzerinde görme engelli vatandaşlar için yapılan sarı ve kabartmalı bantların duyarsız araç sürücüleri tarafından işgal edilmesi tepkilere neden oluyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yaşanan sağanak yağmurda patlayan şimşek ve yıldırımların haritası

Samsun'da yaşanan sağanak yağmurda patlayan şimşek ve yıldırımların haritası