27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA GÜLSAN SANAYİ SİTESİ NEREYE TAŞINACAK! İŞTE SANAYİ SİTESİNDE SON DURUM

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi nereye taşınacak! İşte sanayi sitesinde son durum

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, nereye taşınacağı netlik kazanmayan Gülsan Sanayi Sitesinde gelinen son durumu açıkladı.

15 Ağustos 2018 Çarşamba 15:04 GÜNCEL

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, taşınması gündemde olan Gülsan Sanayi Sitesinde son durum ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi için modern bir sanayi sitesi ön planı hazırladıklarını belirten Eyüp Aydın, açıklamasında sanayi sitesinin taşınması, burada bulunan esnafların mağdur olması gibi sorunlarda ise çözümsüzlük bulunmadığını ifade etti.

NEREYE TAŞINACAĞIZ
Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi sitesinin taşınması ile ilgili artık  son noktaya gelindiğini vurguyarak, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Samsun’un yıllardır öne çıkan Gülsan Sanayi sitesi problemini bilmeyen yoktur. Taşındı, taşınacak, kalktı kalkacak derken artık son noktaya gelmiş bir durumdayız. Peki ne olacak bu durum! Genel olarak Gülsan Sanayi esnafı sanayi sitesinin taşınması konusunda hem fikir ancak esnafın kafasında nereye taşınacağız ne zaman taşınacağız belediye istimlak ettiği yerleri boşaltacak mı,  yıkacak mı gibi birçok soru işaretleri oluştu."

KOOPERATİF KURDUK
"Bizde Samsun Madeni Sanatkarlar Odası olarak hem odamız üyelerinin hemde diğer esnaflarımızın mağduriyetini gerek Büyükşehir Belediye başkanımıza gerek milletvekillerimize il ve ilçe siyasi parti başkanlarına ilçe belediye başkanlarımıza valimize  birçok ilgili kurumlara ve esnaf temsilcilerine ilettik.  Artık şehrin idarecileri bu sorunun farkında. Bazı eksikler olabilir ancak geçmişi karıştırıp da birilerini suçlayacak ortalığı karıştıracak durumda değiliz. Gerek Büyükşehir Belediye başkanımızla gerek Valimizle ve milletvekillerimizle bu sorunu masaya yatırdık ortak akıl yürüterek çözüm bulmalıyız mantığı ile çıkmış olduğumuz doğru olduğuna inandığımız bir yol belirledik. Artık ortada çözümsüzlük yok devletimiz tüm imkanları ile esnafımızın yanındadır ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşmaya çalışıyoruz.  Bunun içinde ilk adım olarak gerek Büyükşehir Belediyesi  gerek Valiliğimiz gerekse milletvekillerimizin de destekleri ile SAMSUN MODERN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ’ni kurduk ve kooperatifimize kayıtlarımız tüm hızı ile devam ediyor. Böylelikle hem bürokrasinin üzerinden büyük bir yükü almış olduk hemde esnafımıza bir nefes olmuş olduk."MODERN BİR SANAYİ PLANI HAZIRLADIK
"Samsun’a prestij katacak sanayileşme ve kent estetiğini modernize edilmiş halini içinde  barındıran  modern bir sanayi sitesi ön planı hazırladık ve bütün gereksinimleri yapılmış olan ülke genelindeki diğer sanayi sitelerinden örnekler alarak  pu projemize dahil edeceğiz.  Nasip olur da bu düşüncelerimizi hayata geçirirsek Samsun esnafımızı birçok alanda rahatlatmış olacağız.  Toparlayacak olursak çözüme çok yakınız esnafımız başta olmak üzere şehrin idari amirleri sivil toplum kuruluşları ve diğer ilgili birimler bu oluşuma bu yapılanmaya destek verir ve arkasında durursa tüm ülkeye örnek bir proje ortaya koymuş olacağız.  Bizlerden desteklerini esirgemeyen’ her zaman yanınızdayım’ diyerek bizleri onurlandıran sayın Büyük Şehir Belediye Başkanımız  Zihni Şahin’e ve belediye idari personellerine sayın Valimize,  AK Parti Samsun İl Başkanımıza, milletvekillerimize esnaf oda temsilcilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan Trump'a soğuk duş! 200 bin dolarlık sipariş iptal edildi

Samsun'dan Trump'a soğuk duş! 200 bin dolarlık sipariş iptal edildi