24 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA HABER GAZETESİ, HABER RADYO VE HABER HAYAT DERGİSİ KAPANDI

Samsun'da Haber Gazetesi, Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisi kapandı

Samsun'da 2005 yılında yayın hayatına başlayan Haber Gazetesi ile birlikte Haber Radyo, Haber Hayat Dergisi 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden geçen 6 ayın sonunda kapanma kararı aldı, tüm personeline de çıkış verdi.

06 Ekim 2019 Pazar 00:40 GÜNCEL

Samsun'da Borsan Group bünyesinde bulunan Haber Gazetesi yayın hayatını sonlandırma kararı aldı. Samsun'da Haber Gazetesi 14 yıldır sürdürdüğü yayın hayatını sonlandırarak, çalışanlarına da çıkış verdi.


31 Mart yerel seçimlerinin ardından Samsun'da Borsan Group bünyesinde Haber Medya Grubu çatısı altında bulunan Haber Gazetesi, Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisi tüm faaliyetlerini durdurma kararı aldı. 

Önce ki gün Haber Medya Grubu bünyesinde bulunan AKS TV'nin canlı yayın aracı ve diğer ekipmanlarının satışı gerçekleşirken, uydudan yayın yapan kanal yayınlarını da bu satış sonrası sonlandırdı. Borsan Group AKS Tv'nin ekipmanlarının satışının ardından Haber Gazetesi, Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisinin de yayınlarına son verdi.

Samsun'da Borsan Group'un bünyesinde bulunan Haber Medya Grubu bünyesinde ki gazete, radyo ve dergi yayınlarını fesh ederek kapatması büyük bir şok etkisi yarattı. Haber Medya Grubu bünyesinde gazete, radyo ve dergi kollarında çalışan personele de çıkış verilirken, 60 civarında basın yayın çalışanı biran da işsiz kaldı.

2005 yılında dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan tarafından o yıllarda faaliyette olan Büyük Samsun Otelinde düzenlenen şaşalı bir tören ile yayın hayatına başlayan Haber Gazetesi daha sonra bünyesine uydudan yayın yapan AKS TV'yi ardından Haber Hayat dergisini ve ardından da Haber Radyo'yu katmıştı. Merkezi İlkadım ilçesinde ki Borkonut İş Merkezinde bulunan Haber Medya Grubunda, Borsan Group'un gazete, dergi ve radyoyu kapatma kararı alması çalışanlar kadar şehirde de büyük bir üzüntü yarattı. Haber Gazetesi son baskısını 6 Ekim Pazar günü için yaptıktan sonra artık bayilerde yer almayacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

uğur ünal

08 Ekim 2019 Salı 11:49

hayırdır borsana ne oldu böle

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'da Atabey Çiçek'in Manisa FK'ya attığı golün tribün kamerası görüntüleri

Yılport Samsunspor'da Atabey Çiçek'in Manisa FK'ya attığı golün tribün kamerası görüntüleri