17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA HAFTA SONU UYGULANACAĞI AÇIKLANAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İPTAL EDİLDİ

Samsun'da hafta sonu uygulanacağı açıklanan sokağa çıkma yasağı iptal edildi

Samsun ve 15 şehirde bu hafta sonu uygulanacağı açıklanan sokağa çıkma yasağı iptal edildi.

05 Haziran 2020 Cuma 12:41 GÜNCEL

Samsun ve 15 şehirde Korona Virüs sebebi ile uygulanacağı açıklanan sokağa çıkma yasağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iptal edildi.


1 Haziran tarihi itibari ile başlayan normalleşme sürecinin ardından 6 Haziran Cumartesi ve 7 Haziran Pazar günü için dün gece Samsun dahil 15 şehirde sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı. Bu hafta sonu için alınan sokağa çıkma yasağı kararı ise bugün öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iptal edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini Twitter sayfasından duyururken, bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
“Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlara kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık. Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti. Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağını iptal etti, vatandaşları ise uyardı

Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağını iptal etti, vatandaşları ise uyardı